Přivolaní záchranáři už mohli pouze konstatovat, že utrpěná zranění jsou neslučitelná se životem.

Jeden jízdní pruh zůstal kvůli vyšetřování okolností smutné události neprůjezdný. Nikoli ale v jízdním pásu na výjezdu z metropole, ale naopak na příjezdu do Prahy, řekl Deníku Pavel Truxa z ředitelství středočeské policie. „Tělo bylo nárazem odmrštěno přes svodidla do protisměru," upřesnil okolnosti tragédie.

Dopravnímu omezení se však nevyhnulo ani místo nárazu mercedesu do nešťastníkova těla, takže se ve směru jízdy z Prahy na Mladou Boleslav vytvořila nejprve asi tříkilometrová kolona, která se posléze protáhla až d desátému kilometru. Spojena byla se zhruba půlhodinovým zdržením.

Okolnosti smrtelné nehody zůstávají v šetření – prvotní obhlídka místa nicméně nepřinesla žádné poznatky, které by objasňovaly důvod, proč se muž pohyboval v místech, kam nesmějí nejen chodci, ale ani příliš pomalá vozidla.

Policisté tudíž předpokládají, že senior pouze chtěl přejít na druhou stranu frekventované dopravní tepny, která byla chodcům nepřístupná i v minulosti – kdy se ještě neoznačovala jako dálnice, ale byla rychlostní komunikací.

Čtěte také: Automobil srazil dívku, která v Kolíně přecházela čtyřproudovou silnici