Podle serveru Investigace.cz Babiš ve svých majetkových přiznáních neuvedl, že vlastní akcie offshorových firem. Černošický úřad se snažil ověřit, zda Babiš spáchal přestupek proti zákonu o střetu zájmů. Bývalý premiér už dříve v souvislosti s kauzou odmítl, že by se dopustil čehokoliv nelegálního.
Černošický úřad uvedl, že neobdržel od státních orgánů žádné dokumenty, na jejichž základě by bylo možné posoudit, zda byl Babiš v roce 2020 vlastníkem či spoluvlastníkem společnosti SCP Bigaud se sídlem v Monaku. Proto tuto část oznámení po uplynutí promlčecí doby odložil. Podobně úřad už dříve odložil část podnětu, která se týkala firem Blakey Finance Limited na Britských Panenských ostrovech a Boyne Holding L.L.C. registrované ve Washingtonu.
Ministerstvo vnitra černošického úřadu v minulosti napsalo, že neexistuje legální možnost, jak v rámci mezinárodního právního styku dožádat dokumenty potřebné pro prověření oznámení. Podobně úřadu při obstarávání dokumentů nepomohly ani žádosti, které odeslal na ministerstva spravedlnosti a zahraničních věcí.
Kauza Pandora Papers se zabývá děním kolem společností v daňových rájích. Podle mezinárodního novinářského týmu Babiš poslal přes své offshorové firmy zhruba 380 milionů korun na nákup nemovitostí na francouzské Riviéře. V dokumentech souvisejících s kauzou podle Investigace.cz neuvedl, že vlastní akcie offshorových firem. Podle zákona o střetu zájmů je neúplné oznámení majetku veřejného funkcionáře přestupek, za který hrozí pokuta do výše 50.000 korun. Babiš prohlásil, že nemovitosti s využitím poměrně složité sítě zahraničních firem nakupoval na doporučení realitní kanceláře.
Babiš trvale bydlí v Průhonicích u Prahy a příslušným úřadem obce s rozšířenou působností je pro něj Městský úřad Černošice. Úřad řešil i kauzu střetu zájmů premiéra kvůli tomu, že ovládá média, a uložil mu za přestupek pokutu 250.000 korun. Premiér se proti pokutě odvolal a Středočeský kraj pokutu zrušil, rozhodnutí je pravomocné.