Muž, jehož živý nález překvapil, přivolal kladenské strážníky, kteří zjistili, že se ve dvou krabicích od banánů nachází celkem osm psů a fenek kříženců starých zhruba dva měsíce. Hlídka všechna štěňata převezla na služebnu odkud byli pejsci následně transportováni do psího útulku Bouchalka.

„S odloženými štěňaty se strážníci setkávají poměrně často, nejvíce po Novém roce, kdy se lidé zbavují nechtěných vánočních dárků. Nález štěňat kolem svátků nebyl proto neobvyklý,“ řekla mluvčí strážníků Markéta Fröhlichová

Jak Kladenskému deníku potvrdila včera majitelka psího útulku Bouchalka u Buštěhradu Eugenie Sychrovská, psi, které mezi svátky přivezli strážníci do zařízení, jsou už u nových majitelů.

„Jsou to kříženci německého ovčáka a labradora a všechny se nám podařilo umístit. Tento týden si zájemci odvezli poslední tři fenky z krabice,“ řekla majitelka útulku. Přestože tuší, komu štěňata patřila, dokazování skutečnosti je prakticky předem ztracené.

Kromě štěňat přibylo 
o svátcích do útulku i dalších devět psů, o něž původní majitelé nejevili zájem. Od Vánoc přesto našlo nový domov celkem devětadvacet zvířat.