Parní vlak vyjede v 7.43 z nádraží Praha-Braník, na území hlavního města dále zastaví ve Vršovicích (odj. v 8.15), na hlavním nádraží (odj. v 8.21) a Holešovicích (odj. v 8.35). Odtud bude dále pokračovat přes Kralupy nad Vltavou, Kladno, Lužnou u Rakovníka a Rakovník. Příjezd na Křivoklát bude ve 12.04 a cílovou stanicí vlaku budou Roztoky u Křivoklátu.

Zpět do Prahy se bude tento vlak vracet po stejné trase přes Kralupy nad Vltavou. Odjezd z Roztok u Křivoklátu bude v 15.51, z Křivoklátu v 15.57 a příjezd do cílové stanice, Prahy-Vršovic, je naplánován na 19.55.

Na hradě Křivoklát je na prodloužený víkend 28. – 30. září připraven už 24. ročník oblíbené akce Křivoklání. Návštěvníci se i tentokrát můžou těšit na turnajová klání a souboje v podání šermířů skupiny Merlet, uvidí výcvik dravců a koní a nebude tu chybět ani dobová hudba.

Rytířská stezka pro děti

Na nádvoří bude probíhat jarmark a fanoušci filmu se tu setkají se svými oblíbenými filmovými postavami. V hradních prostorách bude možné shlédnout sérii krátkých filmů šermířů Merlet. Na své si přijdou i děti, pro které bude připravena rytířská stezka, na jejímž konci budou pasovány na rytíře.

Za návštěvu stojí také železniční muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka. Cestující si tu mohou prohlédnout výstavu parních a dieselových lokomotiv, modelové kolejiště a další zajímavé exponáty spjaté s historií železnice. V areálu muzea bude v provozu také úzkokolejná železnice.

Jízdenka z Prahy na Křivoklát a zpět bude stát 320 Kč, jednosměrná 280 Kč. V prodeji budou také jízdenky pro kratší úseky. Děti, studenti a senioři nad 65 let budou mít slevu 75 procent. Jízdenky bude prodávat přímo vlakový personál. Ve stanicích Praha Masarykovo nádraží a Praha-Braník je možné zajistit si bezplatnou místenku k sezení.