První etapa výstavby stadionu by mohla odstartovat již na jaře. „V jejím rámci budou vybudovány základové konstrukce a hlavně kluziště, které bude okamžitě plně funkční," řekl starosta Čáslavi Jaromír Strnad. V pozdějších etapách by se pak podle něj mělo ještě dodělat opláštění a střecha.

Zimní stadion, který bude v budoucnu sloužit veřejnosti i oddílu ledního hokeje, má vzniknout vedle městských lázní ve Vodrantech. Aktuálně je projekt ve fázi výběrového řízení, z něhož na jaře vzejde firma, jež stavbu zhotoví.

Kdy se ale přesně začne na kluzišti pracovat, není jasné. Záleží na tom, jak se radnici podaří zajistit peníze. „Je to podmíněno získáním dotace, o kterou žádáme ministerstvo školství," zdůraznil Strnad s tím, že úvodní etapa stavby zimního stadionu bude stát přes 40 milionů korun. Celkové náklady se pak pravděpodobně vyšplhají na 100 milionů korun.

První krok před osmi lety

S finančně náročnou stavbou město počítá již dlouhé roky. První krok k její realizaci se uskutečnil už před osmi lety. Tehdy město zakoupilo potřebný pozemek. Před šesti lety pak vznikla projektová dokumentace, která se od té doby průběžně aktualizuje, aby odpovídala předepsaným normám.

Absenci zázemí pro bruslaře občané Čáslavi značně pociťují. Pokud si chtějí užít radovánek na ledu, musí dojet do nedaleké Kutné Hory, kde je nejbližší ledová plocha.