Velkolepou „procházku v oblacích“ sledovaly tisíce diváků – cílem projektu je přivést je z centra města do Letenských sadů, kde se odehrálo několik open air vystoupení.

Jedná se o nejdelší instalaci, kterou provazochodkyně ze souboru Cie Basinga kdy šla. Provazochodectví se Tatiana-Mosio Bongongaová věnuje od osmi let. Jejím mentorem byl Rudy Omankowsky, který pochází z tradiční rodiny artistů s českými kořeny. „Nebudu mít bezpečnostní pás, naučila jsem se chodit bez něj,“ řekla před svým výkonem v pořadu Vizitka na Českém rozhlase Vltava.

Přivést lidi na Letnou

Tanečně akrobatickou show Shamaniac, volně inspirovanou šamanismem a mystikou, předvedly Blackout Paradox, nové pouliční představení uvedou Cink The Universe, ve festivalovém baru zahrála argentinsko-španělská kapela La Orquesta Informal.

Letní Letná, která již patří k nedílné součásti nejen české, ale i evropské kulturní mapy, potrvá až do 1. září. V průběhu tří týdnů nabídne špičkové zahraniční soubory, přehlídku domácí novocirkusové scény, několik premiér, unikátní projekty i open-air představení. Festival tradičně věnuje denní čas dětem. Každý den od pátku 16. srpna od 11 hodin je pro ně připraven pestrý program, který je zavede do světa pohádek a příběhů, překvapení, kouzel, hudby a pohybu.