Jakkoli se situace na první pohled zdála hrozivá, ukázalo se, že zranění utrpěli jen dva lidé. Jejich úrazy záchranáři zhodnotili jako lehké, byť oba z kabin tahačů museli vyprošťovat hasiči. Zasaženy nebyly ani autobus s cestujícími, který se na místě také nacházel, ani další vozidla. Odstraňování následků nehody však zkomplikovalo, že jeden z tahačů měl proraženou nádrž s únikem pohonných hmot.

Nabouranými soupravami zatarasená dálnice však přinesla dopravní kolaps. Hodně motoristů zůstalo stát v koloně přímo na D5, další pocítili důsledky zahuštění provozu na silnicích v okolí. Původně zůstávala dálnice ve směru jízdy do Prahy zcela uzavřena. Policisté na exitu 10 Loděnice odkláněli provoz na silnici II/605.

Po 18. hodině nechali auta z kolony na dálnici sjíždět odbočovacím pruhem. Posléze byl průjezd místem nehody možný odstavným pruhem, avšak oba jízdní pruhy zůstávaly nadále neprůjezdné kvůli odklízecím pracím. Problémy spojené se zdržením přetrvaly až do večera.

Okolnosti nehody a míra jejího zavinění zůstávají předmětem šetření policie. V podobných případech, kdy řidič zezadu najede do kolony, však zpravidla nebývají na vině například technická závada či třeba vliv alkoholu, ba dokonce v hlavní roli není ani nepřiměřená rychlost, ale jednoznačně převažuje nepozornost a nevěnování se řízení. Tématem prověřování se zřejmě stane i zjišťování, zda se na vzniku nehody nemohl podepsat třeba i zájem o sledování vývoje na hokejovém šampionátu.