Jako nejen slušivé, ale především praktické s velkým důrazem na splnění bezpečnostních předpisů přiblížila nové oděvy PR ředitelka a krizová manažerka samaritánů Petra Homolová. S tím, že do setu patří kalhoty, polokošile, vesta a softshellová bunda – přičemž o volbě jejich podoby nerozhodovaly jen firemní „týmové“ barvy a zajištění dobré viditelnosti na místě zásahu i za tmy, deště, sněžení nebo v mlze. „Zřetel musel být brán i na kvalitu materiálu, který musí odolat zátěži plynoucí z náročné práce záchranářů v terénu,“ připomněla Homolová. S dodatkem, že Záchranná služba ASČR nové uniformy financovala z vlastních zdrojů s přispěním sponzorů a partnerů. Jako dodavatele oděvů i obuvi si po delším testování a pečlivém výběru zvolila renomované výrobce z Německa.

Ředitel Záchranné služby ASČR Praha-západ Milan Majer připomněl, že volba dodavatele byla poměrně náročná. Nepochybuje ale o tom, že se toto úsilí vyplatilo. „Naši zaměstnanci si zaslouží kvalitní, a především plně funkční oblečení. Pracují totiž mnohdy ve velmi náročných podmínkách, a to jak v interiéru, tak v exteriéru; ve všech ročních obdobích,“ uvedl.

Za jednoznačně nejvýraznější doplněk záchranářského kompletu označuje Homolová taktické vesty od společnosti Bartolini. „Jsou opatřeny reflexními prvky, které zvýrazňují bez paží horní polovinu trupu, dále je vesta opatřená kapsami a poutky pro potřeby záchranářů. Vesta disponuje světelným systémem, který zabezpečuje dostatečné osvětlení osoby nosící tento oděv v místech snížené viditelnosti, zhoršených povětrnostních podmínek – a splňuje požadavky normy pro výstražné oděvy s vysokou viditelností,“ shrnula výhody. Zdůraznila dále, že Záchranná služba ASČR Praha-západ byla první organizací, která svítící taktické vesty zařadila do výstrojové normy.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Vestami, které jsou skutečně k nepřehlédnutí, již byly vybaveny posádky stálé lékařské služby na letišti i vedoucí pracovníci dojíždějící na místa mimořádných událostí. Do konce roku je v plánu vybavit jimi všechny výjezdové skupiny.