Jak uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková, anonym nahlásil, že výbušnina se má nacházet celkem ve dvou v bankovních ústavech v Kladně i Slaném a má zde dojít k explozi. Obě banky byly kvůli tomu prakticky celé odpoledne mimo provoz.

Všichni, kteří se v bankách nacházeli byli neprodleně evakuováni. Jak na náměstí Svobody v Kladně, tak v Husově ulici ve Slaném, byla prostranství obehnána policejními páskami a lidé čekali na výsledek.

Budovy v obou městech prohledávali několik hodin intenzivně pyrotechnici a psovodi. Vzhledem k tomu, že anonymní telefonát, který mluvil ženským hlasem, se na tísňové lince ozval ještě jednou, celá akce se v Kladně i Slaném opakovala.

Hrozba ještě potřetí

Bezvýsledné pátrání po bombě bylo v obou bankách ukončeno kolem 16 hodiny. V tu chvíli však oznamovatelka bomby zavolala potřetí a celý kolotoč se následně opakoval.

Na služební mobilní telefon bankovního domu volala včera celkem třikrát zatím nezjištěná žena a vyhrožovala uložením nástražného výbušného systému. Poslední výhrůžku opakovala po čtvrté hodině odpoledne s tím, že bomba vybuchne na pobočce ve Slaném.

Policisté znovu evakuovali jak zaměstnance, tak klienty. Provedli prohlídku banky s negativním výsledkem. Kriminalisté nyní po pachatelce intenzivně pátrají. Případem se i nadále zabývá policie.