Počet stálých zaměstnanců dosahuje 2300, k tomu dalších 4000 brigádníků, kteří sem budou dojíždět během špičky do konce prosince. „Předpokládáme, že téměř 30 procent zaměstnanců pracujících v našich centrech v Dobrovízi postupně začne využívat dopravu vlakem. Budeme tedy moci snížit počet našich autobusů, které využívají zaměstnanci k dopravě z a do Dobrovízi," uvedl na úterním slavnostním otevření zastávky personální ředitel Amazonu pro střední a východní Evropu Karel Foltýn.

Amazon investuje i do systémů na trati 

Výši investice společnost Amazon nezveřejnila, podle odhadů činila minimálně miliony korun, protože bylo třeba investovat nejen do samotné zastávky, ale i do systémů na trati a podobně. Doprava pracovníků Amazonu tak bude i šetrnější k životnímu prostředí.

Jízdní řád nových přímých vlaků ze zastávky Dobrovíz-Amazon na pražské Masarykovo nádraží a zpět je přizpůsoben tak, aby odpovídal začátkům a koncům pracovních směn v distribučním centru. Na vzniku zastávky Amazon spolupracoval se Středočeským krajem, obcí Dobrovíz a Českými drahami.

Čtěte také: Amazon v Horních Počernicích stavět nebude