VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

6.7.2017

Lidé trčící před dopravním omezením na dálnici zkoušeli volat na polici

Třemošnice na Benešovsku – Jízda směrem do metropole byla na dálnici D1 krizová a motoristé opouštějící hlavní město zažívali hotový kolaps. Tak to ve středu téměř po celý den vypadalo na dálnici v okolí obce Třemošnice na Benešovsku.

5.7.2017

Kde si v regionu zabruslit?

Střední Čechy /ANKETA/ - Prázdniny hlásí nástup! Nechce se vám k vodě, protože máte raději aktivnější relax? Tak si nazujte kolečkové brusle a vyrazte za krásami středních Čech. Kam? Podívejte se na náš přehled zajímavých míst v regionu, která stojí za vaši návštěvu.

3.7.2017

Štěpán Kojan ze skupiny Keks: Nejhezčí období kariéry? To zažívám právě teď!

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Rocková kapela Keks vznikla před neuvěřitelnými 36 lety. Tehdy se psal rok 1981. U zrodu stáli také Štěpán Kojan a Petr Dudík, kteří v Keksu hrají dodnes. Kapela z Benešovska už dávno opustila hraní takzvaně kolem komína, jezdí po celé republice a jejich písně zná nejen generace současných padesátníků a šedesátníků, ale i daleko mladší posluchači. Písně jako Jak děkuje se andělům, Černý oči, Mejdan, Víš, Pošťák, Móda, Proč holky pláčou, Stačilo tak málo, Nebylo to s tebou zas tak zlý, Tak málo žádám, zná mnohý.

2.7.2017

I přes některé kontroverzní tituly se v ND zvýšila návštěvnost

Praha - I přes některé tituly, které vyvolaly kontroverzní odezvu u diváků a kritiků, se Národnímu divadlu (ND) v Praze v končící sezoně 2016/2017 zvýšila návštěvnost. V minulé sezoně ND navštívilo 507.174 diváků. Průměrná návštěvnost v sezoně 2016/2017 byla 77,2 procenta, v předchozí činila 76 procent.

2.7.2017

Zapálené svíčky připomenou padlé v bitvě u Zborova před 100 lety

Praha - Zapálením svíčky dnes lidé mohou uctít československé vojáky padlé na obou stranách bojů v bitvě u Zborova. Její sté výročí si dnes legionáři připomenou také na ukrajinském bojišti. Do zrekonstruované mohyly zde uloží pamětní schránku s prstí z Bílé hory, poselstvím politiků a seznamem padlých.

1.7.2017

KRÁTCE: Stanici Vltavská čeká oprava

Praha - Kvůli rekonstrukci Negrelliho viaduktu nebudou od úterý 4. července jezdit vlaky přes most na Masarykovo nádraží. Součástí projektu je také oprava metra Vltavská. 

1.7.2017

Colonial: Hitem je salám s fenyklem a sádlo

Praha - Sny se mají plnit. To si asi řekl Jan Mužátko, majitel sítě restaurací Pizza Coloseum. Bylo to ve chvíli, kdy jeho restaurace prosperovaly, a on se už nějakou dobu zabýval myšlenkou otevřít si vlastní obchod s italskými potravinami. 

1.7.2017

Starosta Prahy 7 nevzdává své tažení proti výstavě Body The Exhibition

Praha - Šéf radnice Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL) se obrátí na soud ve snaze ukončit výstavu Body The Exhibition na výstavišti v Holešovicích. K vidění jsou tam konzervovaná lidská těla a jejich části, upravené ze skutečných pozůstatků zesnulých osob. Podle Čižinského je akce v rozporu s českým právním řádem, což konstatuje rozbor od experta na pohřební právo. Pořadatelská společnost JVS Group je prý naopak stoprocentně přesvědčena o legálnosti podniku a v záloze má vlastní právní posudek se zcela odlišnými závěry.

1.7.2017

Konec chaosu! Nový řád změní reklamy v centru

Kolín /FOTOGALERIE/ – Nově vznikající provozovny i jejich reklamní poutače v historickém centru města dostanou pevný řád. Bude tak konec možnosti, kdy si podnikatelé mohli zvolit prakticky jakýkoli druh upozornění na svůj podnik.

30.6.2017

OBRAZEM: Zpustlé místo se proměnilo na oázu klidu

Benátky nad Jizerou - Sportovně rekreační areál na Urbanovce v Benátkách nad Jizerou byl slavnostně uveden do provozu. Na místě, které bylo ještě před pár měsíci naprosto zpustlé a zarostlé zelení, bylo vybudováno hřiště na plážový volejbal, workoutové hřiště, ale i písečná pláž. Nechybí ani tréninkové a vyhlídkové schodiště a také dlážděné ohniště a převlékárny.

30.6.2017

OBRAZEM: Než úřad opraví, budou úředníci i školka jinde

Ratměřice - Avizovanou rekonstrukci obecního úřadu v Ratměřicích dělníci započali na konci června. Kvůli zateplení objektu a výměně oken, ale i opravě obou podlaží, se museli přestěhovat do provizorních prostor nejen úředníci, ale i celá mateřská škola, která za normálních okolnostech sídlí v půdních prostorech.

30.6.2017

Rekonstrukce Vlašského dvora bude. I bez úvěru

Kutná Hora - Rekonstrukce Vlašského dvora bude, i kdyby se financování spoluúčasti města nepodařilo prosadit ze stopadesátimilionového úvěru, na jehož přijetí se již kutnohorští zastupitelé shodli. Novinářům to na tiskové konferenci řekl místostarosta Kutné Hory Josef Viktora.

30.6.2017

Zákolanskému potoku chybělo do vylití pár centimetrů

Mělnicko /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek odpoledne se kralupské ulice rozezněly zvukem sirén požárních vozidel. Tentokrát však nešlo o požár, nýbrž o vodní živel. Po silném dešti stoupla voda v Zákolanském potoce na takovou výšku, že vedení města vyhlásilo druhý povodňový stupeň.

30.6.2017

KRÁTCE: Parkování v zónách na šestce o svátcích zlevní

Praha - V příštím týdnu od středy 5. do pátku 7. července dojde v Praze 6 k úpravě tarifů v zónách placeného stání. V tzv. smíšených (fialových) zónách budou moct řidiči stát za nula korun na hodinu. V rezidentních (modrých) parkovacích zónách nicméně změny nenastanou. Stání zdarma je prodloužené až do pátku z toho důvodu, aby mohli návštěvníci využít bezplatného parkování až do nedělní půlnoci.

30.6.2017

V Drhovech otevřou znovu po desetiletích mateřskou školu

Drhovy - Mateřská škola v Drhovech byla poprvé otevřena v roce 1977. Po dvacetileté pauze se však díky aktivitě vedení obce schyluje k jejímu zdárnému znovuotevření. Slavnostní zahájení provozu je plánováno už na sobotu. O škole nám více prozradil starosta obce Jiří Mašek.

30.6.2017

Ostatky údajných Přemyslovců dnes budou uloženy na Pražském hradě

Praha - Ostatky pěti lidí z 10. století, o nichž se spekuluje jako o Přemyslovcích, dnes budou uloženy do hrobů na Pražském hradě. 

30.6.2017

Další zastávka Legiovlaku je na nádraží v Lysé

Lysá nad Labem – Při příležitosti 100. výročí boje československých legií za samostatný stát zahájila v roce 2015 svou několikaletou pouť po České republice unikátní pojízdná expozice s názvem Legiovlak. Nyní se s maketou legionářského vlaku mohou zájemci seznámit v Lysé nad Labem v neděli 9. července na vlakovém nádraží od 10 hodin.

29.6.2017

Pavel Franc: Bez tlaku občanské společnosti by protikorupční zákony nebyly

Praha/ROZHOVOR/ - Pavel Franc je aktivista Rekonstrukce státu a právník Frank Bold. Iniciativa Rekonstrukce státu bude už brzy bilancovat své více než čtyřleté snažení. Jejím cílem bylo lobbovat za zákony, které mají největší protikorupční potenciál. Deník o nich hovořil s jednou z nejvýraznějších tváří iniciativy Pavlem Francem.

29.6.2017

KRÁTCE: Mezinárodní festival policejních orchestrů Praha Festpol 2017

Praha - Hlavním městem Praha bude ve dnech 30. 6. až 1. 7. znít 12. mezinárodní festival policejních orche- strů Praha Festpol 2017, jehož pořadatelem je Policie České republiky zastoupená Hudbou Hradní stráže a Policie České republiky. Záštitu nad prestižní kulturní akcí převzali ministr vnitra Milan Chovanec, policejní prezident genmjr.

29.6.2017

OBRAZEM: Vydatné dešťové srážky v Praze

Praha - Vydatný déšť v Praze 29.června.

29.6.2017

Oprava nádraží na Žižkově začne za deset let. Nová podoba se stále hledá

Praha - V současnosti vrcholí diskuse mezi představiteli města a developery o tom, jaká bude podoba čtvrti, která na pozemcích bývalého nádraží do patnácti let vznikne. Jádrem nové čtvrti pro 15 tisíc Pražanů má být kulturní centrum, které usídlí v hlavní budově ze 30. let, jež byla před čtyřmi lety prohlášena za kulturní památku.

29.6.2017

Lékař: Vzdělání roli nehraje. Máme pacienty i s doktorátem

Praha - Proč se lidé bojí víc syfilidy než HIV a jak vypadá typický pacient, vysvětlil doktor Filip Rob z Nemocnice Na Bulovce.

29.6.2017

Praha hostí mezinárodní křesťanský festival

Praha - V Praze dnes začíná mezinárodní křesťanský festival Awakening Europe Praha, potrvá do neděle. V holešovické Tipsport Areně vystoupí čeští i zahraniční kazatelé. Program nabídne také multižánrové koncerty, životní svědectví, praktické biblické vyučování, workshopy a doprovodné umělecké aktivity v ulicích hlavního města.

29.6.2017

Žáci budou od září chodit po zrekonstruované lávce

Hořovice  - V 1. základní škole bude pořádně rušno i o letních prázdninách. Po oba dva měsíce se bude v útrobách budovy i kolem ní pracovat. Žáci budou díky tomu chodit od září do tělocvičny po opravené lávce a budou využívat zrekonstruované sociální zařízení.

28.6.2017

KRÁTCE: Na desítce chtějí rozvíjet veřejná prostranství

Praha - Praha 10 schválila Generel veřejných prostranství. Jde se o dokument, který má mapovat využití veřejných míst a nabízet způsoby jak s místy pracovat, aby přispěly ke společenskému vývoji města. 

28.6.2017

U generálního štábu začne výstava k výročí bitvy u Zborova

Praha - Stoleté výročí bitvy u Zborova připomene výstava, která dnes začíná před budovou generálního štábu na Vítězném náměstí v Praze. Ve 14:00 ji zahájí generálporučík František Malenínský. Lidé si budou moci panely s fotografiemi prohlédnout každý den do 4. září.

27.6.2017

Metro slaví výročí, vyjedou historické vozy

Praha – Dávnou podobu souprav metra, jaké už si v provozu pamatují pouze pamětníci – ano, dvě desetiletí už vlastně je pamětnická doba – bude ve čtvrtek možno spatřit na lince C. Dopravní podnik si tak připomene jednu etapu z historie pražské podzemní dráhy – provoz sovětských vlaků Ečs (přičemž toto označení napovídá, že šlo o modifikaci speciálně připravenou pro někdejší Československo).

27.6.2017

Ostatky Horákové jsou 67 let po její popravě stále neznámo kde

Praha - Ani 67 let po justiční vraždě právničky Milady Horákové není zřejmé, jak komunistický režim naložil s jejími ostatky. 

27.6.2017

Lidé si připomenou památku Horákové a dalších obětí komunismu

Praha - Lidé si dnes na několika místech v Praze připomenou památku obětí komunistického režimu, včetně političky Milady Horákové, která byla popravena před 67 lety.

27.6.2017

Zeman se dnes setká s rakouským protějškem Van der Bellenem

Praha - Rakouský prezident Alexander Van der Bellen se dnes na Pražském hradě setká s českým protějškem Milošem Zemanem. Po přijetí s vojenskými poctami na nádvoří Pražského hradu bude následovat soukromé setkání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení