VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

4.8.2017

V Berouně zaparkuje příští rok o 300 aut více

Beroun /FOTOGALERIE/ - Výstavbu velkokapacitního parkoviště v lokalitě Na Podole město plánuje už v příštím roce. Parkoviště, které bude mít kapacitu 300 míst, mělo původně stát na městských pozemcích. Ty jsou ale v aktivní záplavové zóně, která byla vyhlášená v loňském roce. Proto se je vedení města rozhodlo směnit s majitelem sousedních pozemků. Městské pozemky leží ve vzdálenější části lokality Na Podole, tady dál od silnice spojující nádraží a centrum Berouna.  

3.8.2017

Dotací na kotle se mají dočkat i podivně odstrčení zájemci

Střední Čechy – Neutěšený stav, kdy v dubnu obléhali středočeský krajský úřad na Smíchově žadatelé o kotlíkové dotace, z nichž někteří v mrazech „tábořili“ venku i dvě noci, zůstává ještě v paměti; opravdu šlo o scény budící pozornost. O to větší překvapení přinesly informace, že lidé z fronty čekající před podatelnou na hejtmanství mají smůlu: „předběhli“ je zájemci předkládající žádost prostřednictvím kurýra – byť původní informace uváděly, že takový postup nebude možný a žádat je třeba osobně na podatelně úřadu ve Zborovské ulici.

3.8.2017

Hejtmanství chce poslat příspěvek někdejším politickým vězňům

Střední Čechy – Peněžitý dar dosahující 187 500 korun chce Středočeský kraj věnovat Konfederaci politických vězňů ČR. Ve čtvrtek se na tom shodli radní s tím, že schválení příspěvku navrhnou zastupitelům.

2.8.2017

Za Prahou zachraňuje policie, v metropoli jsou to strážníci

Praha – Na den, kdy bojoval o život, si 64letý Karel Štokr nevzpomíná. Ani na to, že ho tehdy na sklonku května šéf poslal do Mukařova na Praze-východ do stavebnin pro materiál s menším náklaďákem, i když normálně jezdí s kamionem. Pouze z vyprávění ví, že ho kolem poledního přímo na korbě postihla zástava srdce. Jako první se mu snažil pomoci skladník – a vzápětí dorazila hlídka policistů vybavených automatizovaným externím defibrilátorem pro použití v rukou laika.

1.8.2017

Rychlík usmrtil muže, mezi Prahou a Berounem nejezdí vlaky

Beroun – Na železniční trati mezi Berounem a Prahou se odehrála další tragická nehoda. V úseku mezi Karlštejnem a Srbskem ve směru na Beroun srazil v úterý před desátou hodinou dopoledne rychlík v kolejišti muže.

AKTUALIZOVÁNO
1.8.2017

Zmizelé mládě pumy už je opět doma

Zvole u Prahy – Zpátky ve svém výběhu v Kontaktním zooparku ve Zvoli na Praze-západ je od úterního rána sedmiměsíční mládě pumy. Ochočená šelma slyšící na jméno Max utekla v noci na pondělí – a to zřejmě poté, co někdo úmyslně poškodil klec. Okolnosti události zkoumají policisté z Jílového, kteří pracují s informací, že k narušení zabezpečení mělo dojít kolem půlnoci. Policie také po zmizení pumy společně se strážníky z Vestce objížděla okolí, aby informovala veřejnost.

1.8.2017

Oblíbenými turistickými stezkami Pražanů jsou trasy, které vedou do lomů Amerika

Praha, střední Čechy - Systém značení turistických tras v Česku patří k nejpropracovanějším a nejhustším na světě. Přesto i v současnosti vznikají nové trasy. Například v okolí Prahy se v srpnu chystá otevření Městské stezky Úvaly s napojením na místní rozhlednu.

AKTUALIZOVÁNO
31.7.2017

Ze zooparku uteklo mládě pumy. Zřejmě mu někdo pomohl

Zvole u Prahy – Z technických důvodů zavřeno! Děkujeme za pochopení. Tuhle změnu oznámili v pondělí prostřednictvím svých facebookových stránek provozovatelé Kontaktního zooparku ve Zvoli na Praze-západ. V noci na pondělí se pro ně vše zásadně změnilo a plně se věnují pátrání. Poté, co někdo poškodil klec (a to zřejmě záměrně), utekl Max – mládě pumy.

31.7.2017

Hejtmanka zve na setkání do Hejtmanského dvora

Praha – Na středeční setkání se středočeskou hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou ve Slaném jsou zváni nejenom občané z celého kraje, ale i představitelé radnic. To v souvislosti s chystaným úředním dnem hejtmanky ve Slaném v pondělí uvedla Helena Frintová z krajského úřadu.

30.7.2017

Na Boleslavsku si zahraniční zubaře chválí

Mladoboleslavsko /ANKETA/ – Spektrum stížností na zubaře, které chtějí někteří pacienti řešit oficiální cestou, je celá řada. Nejčastěji si však stěžují na to, že se je jejich stomatolog snažil přemluvit k nákladnějšímu zákroku, než bylo nutné, nebo že nedostatečně ovládal češtinu, a tak nedovedl pořádně vysvětlit, jak bude úkon probíhat.

30.7.2017

Nová cyklostezka prodlužuje labskou trasu

Střední Čechy – V těchto dnech byla otevřena další část projektu Labské cyklostezky, která míří podél naší největší řeky z Krkonoš až k Severnímu moři. Největší radost z ní mají vyznavači cyklistiky a in-line bruslení z Mělnicka, Nymburska a Prahy východ. Právě na pomezí těchto regionů se nachází.

29.7.2017

OBRAZEM: Motorkáři vyjeli na další spanilou jízdu regionem

Hořovice – Do areálu za společenským domem v Hořovicích se v sobotu sjely desítky motocyklových nadšenců se svými stroji všech možných typů. Konalo se zde již čtvrté setkání s názvem Motorkářský cvoček, jehož součástí byla i tradiční spanilá jízda napříč regionem.

AKTUALIZOVÁNO
29.7.2017

Technaři louku u Poděbrad opouštějí

Nymbursko - Technaři vyrazili se svojí technoparty na louku poblíž Osečku. Původně se spekulovalo, že bude na Benešovsku poblíž Čapího hnízda. Technoparty však nejspíše končí, příznivci techna místo opouštějí.

29.7.2017

U Čapího hnízda protestovali z automobilů

Tomice /FOTOGALERIE/ – Na okolí farmy Čapí hnízdo nedaleko Tomic na Benešovsku dohlíželi policisté v sobotu 29. července kvůli svatbě Andreje Babiše.

29.7.2017

OBRAZEM: Tradiční polnochrčická neckiáda je v plném proudu

Polní Chrčice - V pořadí 31. ročník polnochrčické neckiády odstartoval v obci dnes krátce po poledni. Neckiáda je pro letošek ve znamení sportovních olympijských disciplín. Večer pak bude pokračovat taneční zábavou s kapelou B-Dance Band.

29.7.2017

Asi nejagresivnější hmyz žije na Benešovsku

Benešovsko – I když se s postupujícím létem zvyšuje počet zásahů zdravotních záchranářů kvůli komplikacím pacientů způsobených hmyzím atakem napříč celými středními Čechami, pohled do statistiky výjezdů záchranky jasně ukazuje, že se nejvíc takových zákroků v červenci odehrálo právě na Benešovsku.

28.7.2017

Policejní kontroly se zaměřují na řidiče-profesionály

Praha – Až do neděle potrvá na silnicích v celé republice rozsáhlá dopravní akce celoevropsky koordinovaná mezinárodní policejní organizací Tispol. V pátek o tom informovala Jana Šteinerová z kladenské policie.

28.7.2017

Nemocnice Čáslav dostala šek na sto dvacet tisíc korun

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Symbolický šek na sto dvacet tisíc korun předali tento týden řediteli čáslavské městské nemocnice Martinu Novákovi a primáři tamního dětského oddělení Petru Havlovici velitel 21. základny taktického letectva Čáslav plukovník Petr Tománek spolu s předsedou sdružení Jagello 2000 Zbyňkem Pavlačíkem.

28.7.2017

Prodaná I. poliklinika zůstává plná lékařů

Příbram - Obavy z toho, že v budově první polikliniky v Příbrami, kterou město před lety prodalo, vznikne ubytovna nebo vietnamská tržnice, se postupem let rozplynuly. Dům v ulici Na Příkopech, mezi ubytovnou pro bezdomovce a obchodní školou, sice zatím nový kabát nemá, ale uvnitř je kompletně po rekonstrukci a zůstává poliklinikou.  

28.7.2017

Hasiči ze Slaného mají nový vůz

Slanýb - Na hasičské stanici v Benešově se ve středu uskutečnilo slavnostní předání pěti hasičských vozů. Nové prvovýjezdové cisternové automobilové stříkačky na podvozku Scania za 6,7 milionu korun se dočkali také hasiči ze Slaného.

27.7.2017

KRIMI MIX: Hasiči pomohli zvířatům v nesnázích. Ovci i psovi

Řevnice – Dva netradiční zásahy na pomoc uvězněným zvířatům zaznamenali během krátké doby hasiči ze stanice v Řevnicích na Praze-západ. Záchrana ovce a psa přišly v úterý odpoledne těsně za sebou: záznamy o událostech nesou časy 15.15 a 15.46. Nejprve hasiči vyrazili na pomoc do obce Svinaře. Tam se ovce zamotala do plastového pletiva, které původně bylo součástí ohradníku. „Hasiči ovci odchytili, zabalili do deky, aby eliminovali případné zranění, a pomalu ji vymotali. Poté byla vypuštěna ke svému stádu,“ uvedl hasič Petr Svoboda.

27.7.2017

Labská cyklostezka se prodloužila o úsek Čelákovice - Lázně Toušeň

Střední Čechy - Mezinárodní cyklotrasa vedoucí z Krkonoš podél řeky Labe až do Severního moře je nově o 1,43 kilometru delší. Nový úsek Labské cyklostezky vede z Čelákovic do Lázní Toušeň a ocení ho, jak cyklisté, tak i in-line bruslaři.

26.7.2017

Kraj plánuje vést tramvajovou trať do obcí kolem Prahy

Střední Čechy - Z Prahy do Zdib, Průhonic či Jesenice u Prahy tramvají? Možná už za pár let. Záměr podpořilo vedení hl. m. Prahy i Středočeského kraje. Souhra mezi oběma přesto není. Projekt vychází podle kraje především z jejich zájmu a metropole se na něm pouze „veze“.

25.7.2017

Komunisté ho nutili, aby se zřekl svého táty sedláka. Neudělal to a musel k PTP

Praha - Jaroslav Ryba se narodil 7. 4. 1932 v Senomatech na Rakovnicku do prosperujícího moderního hospodářství. Krátce po tzv. Vítězném únoru, kdy došlo ke státnímu převratu vedenému komunisty a nastolení vlády jedné strany, byl jeho otec odsouzen jako kulak k pěti letům vězení. Stigma kulackého původu si s sebou Jaroslav Ryba nesl celý život a ovlivnilo to jeho vzdělání, zaměstnání i vojenskou službu.

24.7.2017

Dítě vypadlo z balkonu. Letěl pro něj vrtulník

Poděbradsko – Nešťastný pád z balkonu ve výšce zhruba dva a půl metru malé dítě přežilo. K události došlo v obci u Poděbrad v pondělí kolem půl osmé ráno.

24.7.2017

Kraj připraví cvičení na výpadek energie

Střední Čechy - Kraj si vyzkouší, co by se stalo, kdyby se náhle a na dlouho ocitl bez energie. Příští rok se chystá cvičení, které ověří připravenost hasičů i úřadů.

AKTUALIZOVÁNO
23.7.2017

Pilný s Babišem jednali v Lánech s prezidentem o rozpočtu

Ministr financí Ivan Pilný (ANO) mluvil dnes v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem o přípravě rozpočtu na příští rok, ale i dlouhodobých aspektech české ekonomiky, třeba o chybějících lidech na trhu práce a evropských dotacích. Pravidelného jednání expertů se účastnil také Pilného předchůdce v křesle ministra financí Andrej Babiš (ANO), který návrh rozpočtu s deficitem 50 miliard připravoval.

21.7.2017

Sestry mají dostat slíbené peníze od státu do konce léta. Krajští radní schválil

Středočeský kraj - Krajští radní rozhodli, jak budou postupovat při navyšování platů zdravotních sester, kteří pracují ve směnném nebo nepřetržitém provozu. Reagují tak na nejasnou metodiku dotačního programu Ministerstva zdravotnictví, kvůli které hrozí, že zdravotní sestry dostanou slíbené peníze opožděně. 

17.7.2017

Ve Středočeském kraji vznikne nová centrála GE Aviation

Střední Čechy - Vedení kraje v pondělí 17. července podepsalo dohodu o společném záměru nalézt vhodnou lokalitu pro novou centrálu turbovrtulových motorů GE. Společnost sestavila seznam několika míst. Ty bude nyní ve spolupráci se Středočeským krajem a vládní Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest vyhodnocovat.

17.7.2017

Průzkum: Jen na pětině táborů děti nemohou používat mobily

Praha - Jen na pětině českých táborů nemohou děti používat mobilní telefon. Na stejném počtu táborů nejsou děti kontrolované ohledně používání mobilů a na 60 procentech táborů mohou děti použít mobil jen v předem stanovenou dobu. Informovala o tom v pondělí Česká rada dětí a mládeže (ČRDM). ČRDM oslovila organizátory 3575 dětských táborů, což je zhruba 70 až 80 procent z táborů pořádaných v České republice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení