VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

2.9.2017

Seniorům pomáhá speciální taxi, jezdí ale jen po Rakovníku

Rakovník - Dopravit se na nákupy nebo k lékaři může být pro starší občany problém. Zvlášť, když sami již řídit auto nemohou a ve svém okolí nemají nikoho, kdo by je odvezl. Tento problém částečně řeší takzvaná senior taxi – zpoplatněná služba určená především starým a invalidním lidem. V Rakovníku začalo speciální městské taxi jezdit od podzimu minulého roku. 

2.9.2017

Bývalé koupaliště nemá na opravu šanci

Sedlčany – Sedmitisícové Sedlčany se nemohou pochlubit jako jiná i méně lidnatá města přírodním koupalištěm, natož krytým bazénem. Původní koupaliště v blízkosti areálu Sedlčanské kotliny bylo v 90. letech na příkaz hygieniků uzavřeno a pronajato za symbolický nájem místní rybářské organizaci. Jiné vhodné místo vedení radnice a zastupitelé na koupání dosud nenašly. Nehledě na to, že na výstavbu v městském rozpočtu nejsou ani peníze. 

1.9.2017

Kruháky se začnou měnit nejspíš na podzim

Kolín /FOTOGALERIE/ – Někdy se tomu říká provozní slepota. Většině Kolíňáků či častých návštěvníků města se na kruhových objezdech v Masarykově ulici nezdá nic divného. „Stojí tam už roky. Prostě kruháky,“ usmíval se řidič Martin Hájek.

1.9.2017

Rybáři mají nový člun, už mohou kontrolovat revír i z vodní plochy

Mělník /FOTOGALERIE/ - Mělničtí rybáři, kteří hospodaří na pěti stech hektarech vodních ploch, půjdou po nočních pytlácích přímo z vodních hladin.

AKTUALIZOVÁNO
1.9.2017

Lidé z Přítočna se dočkají silnice na podzim

Kladensko /FOTOGALERIE/ - V Malém Přítočně u Kladna zavládl středověk. Lidé musí kvůli rozkopané silnici od půlky června přeskakovat výkopy, nemohou auty k domu a nákupy vozí na stavebním kolečku. V obci se zastavil na dlouhé týdny čas a ti, kteří chtěli například opravit přes léto střechu, neměli šanci a ještě musí zaplatit penále za zmařenou zakázku.  

1.9.2017

Sochy před jezuitskou kolejí dostávají nový kabát

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Sousoší světců na terase před bývalou jezuitskou kolejí dostává nový kabát. Jen s malými přestávkami je zde od začátku jara vidět restaurátory, kteří budou postupně opravovat celý soubor třinácti soch z 18. století a to včetně parapetní zdi a dvou kusů váz.

1.9.2017

Most u Venediku si vyžádá rozsáhlejší rekonstrukci

Beroun – Oprava berounského mostu přes pravé rameno Berounky u hotelu Venedik vrcholí. Skončit by měla v první polovině září. Most si nakonec vyžádal zásadnější rekonstrukci, než se původně předpokládalo.

1.9.2017

Beroun zrušil přechody, dopravu řídí semafor

Beroun - V okolí Jungmannovy základní školy a Havlíčkově ulici v Berouně končí stavební úpravy. Cílem akce, jejíž investiční náklady byly zhruba 2,6 milionu korun, je zvýšení bezpečnosti školáků i ostatních chodců.  

31.8.2017

KRÁTCE: Hold republice vzdá kniha. Neprodejná

Praha – Oslavy stého výročí vzniku Československa budou sice aktuální až napřesrok, s jejich plánováním však středočeské hejtmanství začíná už dnes. Chystá se za ně utratit kolem čtyř milionů korun.

31.8.2017

Nemocnice má dluhy, ale ne loňské. Úspěch!

Praha – Žádnou nezaplacenou fakturu s letopočtem 2016 už nemá kladenská nemocnice. Ve čtvrtek to jako úspěch prezentoval náměstek středočeské hejtmanky pro oblast zdravotnictví Martin Kupka (ODS), podle jehož slov úhrada faktur po splatnosti v Kladně byla a stále je velký problém. Na úhradu dluhů kraj podle Kupkových slov poslal kladenské nemocnici 260 milionů korun – a ještě bude potřeba 200milionů.

31.8.2017

Pohotovosti mají mít blíž k nemocnicím

Střední Čechy – Nový model lékařské pohotovosti ve středních Čechách představil ve čtvrtek náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví Martin Kupka (ODS). V budoucnu by pohotovosti neměly fungovat na pracovištích záchranné služby, ale tak, aby měly nemocniční zázemí – buď přímo v areálu nemocnic, nebo v jejich těsné blízkosti.

31.8.2017

Středočeši chtějí Praze odlákat část turistů k sobě

Střední Čechy – Co zajímavého se dá vidět i zažít takřka za humny? Pro tyhle informace si obyvatelé i návštěvníci metropole mohou přijít do obnoveného turistického informačního centra Středočeského kraje u křižovatky Husovy ulice s Karlovou na Starém Městě. Ne že by Pražené okolí hlavního města neznali – přece jen lze ale objevit náměty na zajímavé výlety.

30.8.2017

Za vedením kraje přijedou do Prahy stovky starostů

Střední Čechy – Přijedu. Tohle ujištění v uplynulých dnech dorazilo na středočeské hejtmanství z bezmála pěti stovek radnic. Již předem tak bylo zřejmé, že na čtvrtek plánují cestu do Prahy hotové davy představitelů místních samospráv ze všech koutů regionu. Sejdou se Na Příkopě, kde se ve Slovanském domě koná druhé setkání vedení Středočeského kraje se starosty středočeských obcí a měst.

30.8.2017

Integrace Kladenska skřípe. Není dostatek řidičů

Praha - V sobotu 26. srpna proběhlo dlouho očekávané spojení Pražské integrované dopravy se spoji mířícími z Kladenska. Na jednu jízdenku je tak možné cestovat nejen pražskou MHD a vlaky, ale nově všemi autobusovými linkami mezi metropolí a Kladnem, Kladnem a Slaným, celou MHD v Kladně a také dalšími regionálními spoji.

29.8.2017

Inovační centrum chce podpořit firmy atlasem plným informací

Střední Čechy – Více než půl stovky firem nebo vznikajících projektů podpořilo během necelých dvou let svého fungování krajem zřízené Středočeské inovační centrum (SIC). V úterý to připomněla jeho PR manažerka Kristýna Hájková. „Bez inovací se firmy neposunou,“ zdůraznila.

29.8.2017

Rychlého internetu se mají dočkat i odlehlé oblasti. Do pěti let

Střední Čechy – Kvalitní internetové připojení lehce dostupné pro každého, kdo bude mít zájem. A kdekoli. To je vize, která se ve Středočeském kraji má stát realitou. Dosud jsou v regionu „bílá místa“, kde vysokorychlostní internet není k dispozici. V těchto lokalitách se zhruba 56 tisíci obyvatel – například v některých osadách i odlehlejších obcích na Mladoboleslavsku či Kolínsku – se zavedení internetového připojení podle moderních standardů ani neplánovalo. To se má změnit.

29.8.2017

Manželka slavného vědce Otta Wichterleho oslavila sto let

Praha /ROZHOVOR/ - Když stoupám do kopce, zjevuje se přede mnou kousek po kousku kouzelná vilka s velkou zahradou. Zvoním a zakrátko mi otevírá sympatická dáma. „Zrovna dávám květinám vodu. Dostala jsem jich tolik, že mi trvá půl hodiny, než je všechny obejdu,“ usmívá se vdova po světoznámém vynálezci kontaktních čoček Ottu Wichterlovi. Paní Lindě by stovku, kterou oslavila předminulý pátek, nikdo nehádal. Navzdory svému vysokému věku je neuvěřitelně čilá, nebere žádné léky, stará se o zahrádku a sama si i vaří.

28.8.2017

Zapojení Kladenska do systému PID má problémy. Nejely tři linky

Praha - Zapojení Kladenska do systému pražské integrované dopravy má problémy. V pondělí ráno vypadly hned dvě linky, a to proto, že dopravce nezajistil řidiče. Odpoledne pak vypadla i třetí linka. Provoz jedné z linek se ve 12.50 ale podařilo obnovit. 

24.8.2017

V kraji mají vzniknout centra pro seniory a lidi se zdravotním postižením

Střední Čechy - Posez, tedy pomoc seniorů a zdravotně postižením. Tak se jmenuje nový projekt Středočeského kraje, jehož účelem zřízení kontaktních míst, kde by se seniorům a lidem se zdravotním postižením dostávalo pomoci. Záměr projektu schválili středočeští radní, konečné rozhodnutí bude na zastupitelích v září.

23.8.2017

Zdravotní sestry se dočkají navýšení platů o dva tisíce korun

Střední Čechy - Sestry ve Středočeském kraji si polepší o dva tisíce hrubého. Středočeští zastupitelé na včerejším mimořádném zasedání rozhodli o poskytnutí státní dotace na platy sester ve výši téměř 43,5 milionů korun. Bodem jejich jednání bylo zároveň poskytnutí dotace na platy pracovníků v sociálních službách.

23.8.2017

Kladensko bude od soboty součástí Pražské integrované dopravy

Praha - Pražská integrovaná doprava se v sobotu rozšíří o oblast Kladenska. Na jednu jízdenku tak bude možné cestovat nejen pražskou MHD a vlakem, ale také všemi autobusovými linkami mezi Prahou a Kladnem, Kladnem a Slaným, kladenskou MHD i dalšími doplňkovými regionálními spoji.

22.8.2017

Výzkum si posvítí na kvalitu zdravotnických služeb

Střední Čechy - Jak jste byl spokojen s přístupem lékaře? Dostal jste všechny informace? Takové dotazy mohou během podzimu zastihnout pacienta v některé z pěti krajských nemocnic. Středočeský kraj totiž rozjíždí projekt Kvalita očima pacientů, který má poskytovat nemocnicím a lékařům zpětnou vazbu.

21.8.2017

Znečištění podzemních vod se loni zhoršilo, je to i kvůli řepce

Praha - Jakost podzemních vod se loni oproti předchozím letům zhoršila, nadlimitní hodnoty některé ze sledovaných látek odborníci naměřili u 86,8 procenta sledovaných vrtů a pramenů. Jednou z příčin je i pěstování řepky a kukuřice, ke kterému se používají takové druhy pesticidů, které do podzemních vod proniknou snáz než ty spojené s pěstováním obilnin. Uvádí to zpráva o stavu vodního hospodářství ČR v roce 2016, kterou dnes schválila vláda.

21.8.2017

Výluka na kladenské trati se rozšíří. Náhradní doprava bude do Hostivic

Praha - Od pondělní půlnoci začíná platit změna výlukového řádu na trati Praha–Kladno-Rakovník. Místo výlukového jízdního řádu (který na této trati platil v souvislosti s opravou Negrelliho viaduktu) bude až do 3. září platit upravený výlukový jízdní řád. Důvodem změny je výluka v úseku Praha-Bubny – Hostivice. České dráhy také zajistí náhradní autobusovou dopravu, která pojede do Hostivic.

19.8.2017

Potíž pro Jesenické. Pošta chce rušit pobočku

Jesenice - Nad pobočkou pošty v Jesenici stále visí otazník. Česká pošta ji chce pro nevytíženost zavřít a nahradit ji Poštou Partner. Téměř celé náklady na provoz by nesl městský úřad.  

19.8.2017

Omezený provoz ORL stále vyvolává obavy

Příbram – Nedostatek lékařů v příbramské nemocnici vedl k organizačním změnám, konkrétně k omezení péče oddělení ORL. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejvytíženějších oborů, vyvolávají tyto změny časté dotazy lidí na sociálních sítích, jak to s péčí o pacienty vlastně bude.

19.8.2017

Modré zóny zaberou v ulicích další plochy

Berounsko - Ohlášené rozšíření parkovacích zón je za dveřmi. Od soboty 26. srpna přibudou ve třech pražských městských částech. Dotknou se i lidí, kteří do hlavního města přijíždějí za prací z Berounska.  

19.8.2017

Hráze na Mělnicku brání dalším katastrofám

Mělnicko – Hořín, Mělník a Zálezlice mají povodňové valy. Dostanou šanci je zvýšit?

19.8.2017

Obnovu Vlašského dvora provází zpřísněný režim

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Četné připomínky provázely v červnu jednání zastupitelů o realizaci projektu rekonstrukce Vlašského dvora. Někteří zastupitelé ze strany opozice i vznesli pochybnosti o transparentnosti výběrových řízení. Proto radnice tento týden uspořádala veřejnou prezentaci o doposud učiněných kroků v tomto projektu. Ta však příliš velkou odezvu neměla.

19.8.2017

Přerod muzea ještě neskončil, chce zaujmout více lidí a změní i název

Benešov – Přes to, že se Muzeum umění a designu Benešov, i v souvislosti s druhou částí svého názvu, pasovalo do role v Česku výjimečné instituce zaměřené na design, nedávné hloubkové kontroly tento mýtus doslova rozcupovaly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení