VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

17.6.2018

Duel Deníku: Má v pražských Dejvicích zůstat Koněvova socha?

Na otázku Deníku, zda má v pražských Dejvicích zůstat Koněvova socha, odpovídala předsedkyně Pražské rady KSČM Marta Semelová a historik Petr Blažek.

AKTUALIZOVÁNO
17.6.2018

Vládní tahanice: ČSSD tvrdí, že udělala maximum. Ani KSČM ale nechce Pocheho

ČSSD v jednáních o menšinové vládě s hnutím ANO udělala maximum a nemá kam ustoupit. V souvislosti se sporem o nominaci Miroslava Pocheho (ČSSD) do funkce ministra zahraničí to dnes v pořadu televize Prima Partie řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Nevyloučil, že by spor o personálie mohl v krajním případě znamenat konec plánu na vládu s ANO. Proti Pochemu mají výhrady prezident Miloš Zeman i komunisté, kteří by měli vznik kabinetu umožnit.

17.6.2018

Expremiér Vladimír Špidla: Prezidentem měl být Otakar Motejl. Zeman to zhatil

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Když byl Vladimír Špidla premiérem, poskytoval rozhovory kolem sedmé hodiny ranní. Teď je šéfem think tanku Masarykova demokratická akademie a sešli jsme se v deset hodin dopoledne. Jinak se ale na něm nezměnilo téměř nic. 

16.6.2018

Zmar tisíce opilostí, Havířov v květu a Třebíč v UNESCO: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 15. června 2018.

14.6.2018

Nešvary českých cyklistů: jezdí a umírají bez přileb. A když bourají, tak namol

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Alarmující je především počet nehod opilých cyklistů: loni zavinili přes šest stovek bouraček. A ve čtyřech stovkách případů nadýchali víc než 1,5 promile.

14.6.2018

Náklaďáky na hraně převrácení a policisté hasící požár pokojíčku: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 13. června 2018.

13.6.2018

Pět let od razie na Úřadu vlády. Konec soudů je stále v nedohlednu

/INFOGRAFIKA/ Je to pět let, co se v nejvyšších patrech české politiky odehrálo nečekané drama. Zahájila jej 13. června 2013 policejní razie na Úřadu vlády. Krátce po ní následovala více než měsíční vazba pro trojici poslanců ODS i Janu Nagyovou, tehdejší šéfku kabinetu a také milenku premiéra a stranického šéfa Petra Nečase.

13.6.2018

Restaurace ve Sněmovně výrazně nezlevní, vyvrací nepřesnosti Vondráček

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) uvádí na pravou míru nepřesná tvrzení představitelů Pirátů k vývoji cen pokrmů a nápojů v restauracích Poslanecké sněmovny. Podle něj Piráti ve skutečnosti žádný návrh na zvýšení cen jídel a nápojů začátkem roku 2018 nepodali. Nový ceník platí už od února.

12.6.2018

Revoluce na železnici: Cestování za hranice Prahy výrazně zlevní

Území Středočeského kraje bude zahrnuto do tarifu Pražské integrované dopravy (PID). Změna se týká jen železničních tratí, na podzim se má levnější tarif rozšířit i na Táborsko.

AKTUALIZOVÁNO
9.6.2018

Bouřky trápily Česko. V Praze zemřela dívka při geocachingu, další se hledá

Silné bouřky s přívalovými srážkami, krupobitím a nárazovým větrem, které o víkendu zasáhly část republiky, si vyžádaly jednu oběť na životě. Sedmadvacetiletá žena v Praze utonula v sobotu poté, co ji při hledání takzvaných kešek v podzemní části Motolského potoka spláchla přívalová vlna.

9.6.2018

Férovka sedm na jednoho, hořící trať a záchrana srnečka: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 7. a 8. června 2018.

8.6.2018

FAMU v krizi: děkan Holý zůstává i přes odpor senátu

Rozpory mezi Akademickým senátem (AS) a děkanem filmové fakulty dovedly školu do krize. AS obviňuje děkana Zdeňka Holého z manažerského selhání a nedemokratického chování, za něj se ale postavila Umělecká rada školy, někteří šéfové kateder i sám rektor AMU.

6.6.2018

Hummer bez řidiče versus strom a už druhé loučení s jednou lokálkou: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 6. června 2018.

6.6.2018

Hasiči kolem nás. Ale hlavně v týdenících VLM

Hasiči kolem nás je název dalšího z komunitních projektů, s nímž se už několik týdnů můžete střetávat na stránkách našich novin. Pravidelně jej najdete ve všech týdenících, které VLM vydává a každé úterý i v Pražském deníku.

5.6.2018

Pražané berou bezkonkurenčně nejvyšší mzdy. Vyplatí se ale v metropoli žít?

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Celorepublikový mzdový průměr hodně ovlivňují vysoké platy Pražanů, kteří berou o osm tisíc korun víc než zbytek země. Jenže – v metropoli lidé zase platí mnohem víc za nájmy a další služby. Mají tedy obyvatelé regionů Pražanům závidět?

3.6.2018

Plaga: Návrh změn v maturitách by měl být hotov do podzimu

Ministr školství v demisi Robert Plaga (ANO) by chtěl do podzimu vypracovat návrh změn ve státních maturitních zkouškách. Vycházel by z výsledků debaty, kterou chce nyní otevřít. Řekl to dnes v České televizi v Otázkách Václava Moravce. Novela zákona by podle Plagy mohla zavést například dvě úrovně maturity z matematiky a omezit státní maturitu z češtiny jen na didaktický test. Pokud by změny schválila Sněmovna, mohly by se týkat maturantů, kteří půjdou ke zkoušce na jaře 2020.

2.6.2018

Příští týden se teploty přiblíží třicítce, teplý bude celý červen

Navzdory občasným bouřkám se příští týden přiblíží venkovní teploty k tropické třicítce. Výraznější ochlazení oproti vedrům posledních dní se nedá čekat ani ve zbytku června. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi.

2.6.2018

Chcete si užít piknik v trávě? Koš s jídlem vám zavezou až na deku

/INFOGRAFIKA/ Oběd či večeře v parku na dece jsou u Pražanů stále oblíbenější. Někteří obchodníci vycítili potenciál, a tak nabízejí kompletní servis s donáškou až do parku.

2.6.2018

Největší svého druhu, ale zakázaná a jak těžké je žít v Krumlově: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 1. června 2018.

1.6.2018

Nenecháme vás v tom. Žižkovská radnice nabízí lidem pomoc po krupobití

Silná bouře, která se ve středu prohnala Prahou, napáchala velké škody kromě vinohradské nemocnice hlavně na území Prahy 3. Městská část nabídla občanům pomoc při úklidu a vypouštění zatopených prostor.

31.5.2018

Pražská policie má nového šéfa. Povede ji Jan Ptáček

Policejní prezident Tomáš Tuhý ustanovil k 1. červnu na pozici ředitele Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy dosavadního náměstka ředitele středočeské policie Jana Ptáčka. Ve funkci ředitele pražské policie tak vystřídá Miloše Trojánka, který ke stejnému datu odchází na pozici krajského policejního ředitele na Vysočině.

31.5.2018

Typický český otec miluje svou rodinu. Péče o ni vyjde na třicet tisíc měsíčně

/INFOGRAFIKA/ O rodinných financích rozhodují nejčastěji oba partneři společně. Ale v pětině domácností vládnou pokladně ženy, přestože více peněz přinášejí muži.

31.5.2018

Město plánuje desítky kilometrů nových tramvajových tratí

Třicet pět nových projektů na stavby tramvajových tratí nebo zázemí pro tramvaje má v zásobě Praha. Magistrát počítá s dalším rozvojem tohoto druhu dopravy i dále od centra a za hranice metropole. První nové tramvajové úseky jsou ale stále několik let od zahájení. Plány na investice ukazuje tak zvaný zásobník projektů v Plánu udržitelné mobility, který tento týden Praha zveřejnila. V řadě případů jde o úplně nové trasy, většinou ale spíše o plány, o kterých se už mluví delší dobu.

31.5.2018

Jeřáb mistra Leonarda a zásah proti muži s trhavinou: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 30. května 2018.

30.5.2018

O místo v Senátu chce v Praze 12 bojovat prorektor UK Aleš Gerloch

Do Senátu chce v Praze 12 kandidovat ústavní právník a prorektor Univerzity Karlovy (UK) Aleš Gerloch. O podporu voličů v pražském senátním obvodě číslo 17 se chce na podzim ucházet jako nezávislý kandidát bez podpory politických stran. S oznámením své kandidatury začal se sběrem potřebné tisícovky podpisů od občanů. Dnes o tom informovali mediální zástupci Gerlocha.

30.5.2018

Nové silnice zlepší dostupnost pražského letiště, uleví také Měcholupům

/INFOGRAFIKA/ Zatímco o dokončení Pražského okruhu se roky se jen mluví, začínají vznikat už první alternativy k některým jeho úsekům. Úřady aktuálně posuzují hned tři silnice na okrajích Prahy a v jejím blízkém okolí, které by měly ulevit dopravě v širším centru Prahy.

29.5.2018

Další demonstrace proti Babišovi. Tentokrát s hlukem, hrnci a pokličkami

Zatímco přesně před týdnem se na pražském Staroměstském náměstí demonstrovalo za odstoupení premiéra v demisi Andreje Babiše mlčky, němý protest dnes nahradila demonstrace výrazně hlučnější. Pod názvem Pokličkový protest - poslední zvonění Babišovi! ji opět svolala iniciativa Milion chvilek pro demokracii. Několik stovek lidí mlácením do hrnců a pokliček protestovalo proti vzniku vlády s komunisty a požadovalo Babišův konec a sestavení „normální vlády”.

AKTUALIZOVÁNO
29.5.2018

V hospodách si dál nezakouříte. Sněmovna odmítla zmírnění zákona

V restauracích a na dalších místech bude dál platit úplný zákaz kouření. Sněmovna dnes poslanecký návrh na zmírnění protikuřáckého zákona zamítla už v úvodním kole. Předloha měla provozovatelům umožnit vybudování oddělených kuřáren. U menších podniků, v nichž se nepodává jídlo, by zavedla ještě širší změkčení.

AKTUALIZOVÁNO
29.5.2018

Sněmovna: Registr přiznání politiků zůstane volně přístupný

Část údajů v majetkových přiznáních obecních politiků bude neveřejná, registr oznámení zůstane volně přístupný. Schválila to dnes Sněmovna. Změny ze Senátu, podle něhož by lidé měli mít k majetkovým přiznáním komunálních politiků přístup na základě individuálních žádostí, dolní komora odmítla. Novelu o střetu zájmů nyní dostane k podpisu prezident.

28.5.2018

Nová cyklostezka spojila Běchovice a Horní Počernice o měsíc dříve

Velká sláva se dnes konala na východním okraji Prahy, kde byla slavnostně otevřena nová cyklostezka. Začíná za podjezdem železniční trati v Běchovicích zhruba 300 metrů od křižovatky ulic Mladých Běchovic a Českobrodské, kde navazuje na již stávající realizovaný chodník pro pěší a končí na hranici katastrů Běchovice a Horních Počernic. Její délka je 1433 metrů, šířka 3 metry a povrch má z asfaltového betonu.

28.5.2018

Cenu Olgy Havlové letos dostal šéf spolku neslyšících Pavel Šturm

Letošní Cenu Olgy Havlové získal předseda Pražského spolku neslyšících Pavel Šturm. Ocenění od Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové (VDV) dostávají lidé s postižením, kteří se i přes svůj handicap věnují práci pro ostatní. Porota v tomto roce vybírala z 31 kandidátů a kandidátek. Cenu veřejnosti, o jejímž udělení hlasují lidé na internetu, pak obdržel Martin Kabát z organizace ADAM - autistické děti a my. Uvedla to sdělila Veronika Cézová z VDV.

AKTUALIZOVÁNO
28.5.2018

Babiš opět premiérem. Zeman jej jmenuje ještě před koncem referenda ČSSD

Prezident Miloš Zeman jmenuje Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem ještě před ukončením referenda ČSSD o účasti ve vládě. Babiš pak bude mít zhruba dva týdny na to, aby prezidentovi přinesl návrh na obsazení ministerských křesel. Zeman chce tímto postupem mimo jiné urychlit vznik vlády.

27.5.2018

Hasiči vyřešili "záhadu hlavolamu". Ježka z klece rychle vystříhali

Velmi kuriózní zásah zaznamenali dnes ráno středočeští hasiči. Krátce před šestou hodinou přijal operátor tísňové linky HZS Středočeského kraje informaci o uvězněném ježkovi v kleci v obci Světice v okrese Praha-východ.

27.5.2018

Středoškoláci vyzvali Babiše, aby přidal slíbené peníze do školství

Zástupci středoškolských studentů vyzývají premiéra Andreje Babiše (ANO), aby splnil slib zvýšit rozpočet ministerstva školství na příští rok o 30 miliard korun. Podle studentů je resort dlouhodobě podfinancovaný, a to i v situaci, kdy vláda označuje školství za jednu ze svých priorit. Otevřený dopis premiérovi dnes zveřejnil spolek Česká středoškolská unie (ČSU).

26.5.2018

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 24. až 25. května 2018.

24.5.2018

Koupaliště přivítala první návštěvníky. Šeberák ještě čeká na rozbor vody

/INFOGRAFIKA/ Rostoucí teploty v květnu vylákaly k venkovním bazénům a koupalištím v metropoli stovky návštěvníků. Kromě Šeberáku jsou v těchto dnech pražská přírodní koupaliště již otevřená.

24.5.2018

Přepisování dějin a honičky na Pardubicku a Porta v novém hávu: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 22. až 23. května 2018.

23.5.2018

Komunální a senátní volby proběhnou společně začátkem října

Termín komunálních a senátních voleb je znám. Prezident Miloš Zeman ho stanovil na pátek 5. října a sobotu 6. října 2018. Jeho rozhodnutí musí ještě podepsat premiér v demisi Andrej Babiš.

AKTUALIZOVÁNO
23.5.2018

Pokuty pro podnapilé vodáky? Ťok odmítá rušit nulovou toleranci alkoholu

/ANKETA/ Vláda nepodpoří návrh Pirátů na zrušení pokut pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) nechce rušit nulovou toleranci nikde v dopravě. Navíc se podle něho ukázalo, že vodáci "dělají problém". O dnešním rozhodnutí kabinetu informoval tiskový odbor vlády. O novele bude rozhodovat Sněmovna.

AKTUALIZOVÁNO
23.5.2018

Lidovci posílají do senátních voleb v Praze 8 Hayata Okamuru, bratra šéfa SPD

Lidovci vyšlou do senátních voleb v Praze 8 tlumočníka a překladatele Hayata Okamuru, bratra předsedy SPD Tomia Okamury. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek dnes oznámil, že Hayato Okamura je posledním kandidátem pro podzimní senátní volby, kterého lidovci představují. Celkem KDU-ĆSL vyšle do voleb 13 zástupců, v ostatních 14 obvodech bude jednat o podpoře kandidátů jiných stran.

23.5.2018

Zemětřesení trochu zesílilo. Otřesy cítili také lidé z Prahy

Další silný záchvěv země a spoustu menších pozorovali lidé nejen v Karlovarském kraji od pondělního večera. Ten nejsilnější udeřil ve 23.04 hodin a jeho síla byla podle seismologů 3,8 magnituda.

23.5.2018

Skutečný původ „českých“ jahod umí poctiví prodejci na přání doložit

/INFOGRAFIKA/ Na pultech se objevují první české jahody, kilo nyní vyjde zhruba na stovku. Stánkaři nemají povinnost zákazníkům původ ovoce dokládat, ti slušní to však podle inspekce rádi udělají dobrovolně.

22.5.2018

Další protest proti Babišovi v centru Prahy. Tentokrát němý

Několik stovek lidí se v úterý vpodvečer sešlo na Staroměstském náměstí. Kromě transparentů měli většinou ještě jeden společný znak - ústa přelepená lepicí páskou. Po čtvrthodině tichého protestu se vydali před Úřad vlády České republiky, kde drželi minutu ticha za všechny utlačované lidi. Demonstraci proti Andreji Babišovi a krokům jeho vlády v demisi svolala iniciativa Milion chvilek pro demokracii. Podle mluvčí vlády Barbory Peterové je Babiš s organizátory iniciativy v kontaktu.

21.5.2018

Šlechtična versus štokr a prohra siláka s malotraktorem: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 19. až 20. května 2018.

19.5.2018

Parnímu vlaku v Dobříši zahraje Vlak do Dobříše

Pěkně pod parou se mohou dnes vypravit do Dobříše návštěvníci tradičních májových slavností. Z Prahy tam vyrazí výletní vlak v čele s parní lokomotivou zvanou Ušatá, který vyjíždí v 10.25 z nádraží v Braníku.

17.5.2018

Do Prčice snadno. Dráhy vypraví posilové vlaky, stávajícím zvětší kapacitu

České dráhy výrazně posílí dopravu na 53. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 19. května. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o přepravu do míst startů národní dopravce vypraví na trati Praha – České Budějovice posilové vlaky a zvětší kapacitu ostatních pravidelných spojů.

16.5.2018

Šéf pražských policistů končí. Zastával se vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo

Miloš Trojánek končí ve funkci ředitele pražské policie. Ministr Lubomír Metnar (za ANO) o tom informoval server Aktuálně.cz. Trojánek, který se v minulosti zastával vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo, podle něj odchází na vlastní žádost.

16.5.2018

Český Aeroholding končí, spojí se s Letištěm Praha do jedné firmy

Státem ovládaná společnost Český aeroholding (ČAH) skončí. Firma, kterou stát založil hlavně kvůli záchraně Českých aerolinií, se totiž spojí do jedné firmy s Letištěm Praha. Rozhodla o tom vláda, která fúzi obou firem projednávala. Na tiskové konferenci to oznámil premiér v deminisi Andrej Babiš (ANO).

16.5.2018

Ambasadoři seniorských klubů se sešli v pražských Sovových mlýnech

I ve vyšším věku zůstávají aktivní, vzdělávají se, sportují a zajímají se o dění kolem sebe. To jsou senioři zapojení do projektu SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77. Ambasadoři klubů, ve kterých se tito lidé po celé republice sdružují, se 15. května sešli v pražských Sovových mlýnech, aby si vyměnili svoje zkušenosti a vzájemně se inspirovali k další práci. Odstartovalo také hledání Seniora roku 2018 a Nejlepšího seniorského klubu 2018.  

16.5.2018

Ministr dopravy Ťok zvažuje svůj odchod, nechce být v další Babišově vládě

Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (za ANO) zvažuje konec vládního angažmá. Rozhodnutí oznámí do konce týdne. Při příchodu na pravidelné zasedání kabinetu uvedl, že pokračovat se mu "nechce". Za nedávnou kritikou z řad ČSSD cítí snahy ovlivnit výběr provozovatele mýtného. Výběrové řízení za miliardy zadané ministerstvem minulý týden zrušil antimonopolní úřad.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT