VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

včera 13:47

Požáry hrozí v celé zemi, ochlazení a déšť přijdou o víkendu

Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před nebezpečím vzniku požárů na celou republiku, která platí do odvolání. Horké a suché počasí bude totiž pokračovat i v příštích dnech, teploty budou dál překračovat tropickou třicítku. V pondělí může rtuť teploměru na jižní Moravě dosáhnout až k 35 stupňům Celsia. V platnosti je proto i varování před vysokými teplotami. Ochladí se až o víkendu, který by měl přinést také občasný déšť nebo přeháňky.

včera 10:13

Před koncem prázdnin bude D1 u Prahy průjezdná bez omezení

Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12.-16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 100 kilometrů nové dálnice.

18.8.2018

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 17. srpna 2018.

17.8.2018

Nemocnici Na Bulovce nově povede Kvaček ze zdravotní pojišťovny

Pražskou Nemocnici Na Bulovce povede od 3. září Jan Kvaček, který dosud působil v Oborové zdravotní pojišťovně. O jeho jmenování dnes informovalo ministerstvo zdravotnictví v tiskové zprávě. Bývalý ředitel František Novák skončil v červenci kvůli svému trestnímu stíhání za manipulaci veřejných zakázek. Nemocnici vedl od ledna, kdy ministr zdravotnictví odvolal tehdejší ředitelku Andreu Vrbovskou kvůli podezření na vliv lobbistických skupin.

17.8.2018

Záchrana zpod kyvadla a 160 netopýrů v ložnici: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 16. srpna 2018.

16.8.2018

Stříkačky stříkaly u Stříbrných stěn a cizinci kopali bezbranného: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 15. srpna 2018.

15.8.2018

Historický vlak na Kácovskou pouť potáhne místo Velkýho Bejčka Bardotka

V sobotu 18. srpna vypraví České dráhy historický vlak z Prahy-Braníka na tradiční Kácovskou pouť. Soupravu sestavenou z historických vozů „Rybáků“ a bufetového vozu poveze motorová lokomotiva 749.008 „Bardotka“. Ta nahradí původně plánovanou parní lokomotivu „Velký Bejček“, která vzhledem k aktuálnímu horkému a suchému počasí a možnému riziku vzniku požáru podél trati nemůže vyjet. 

15.8.2018

S lodičkou nově zakotvíte i ve Štěchovicích. Vznikne nové přístaviště

Ředitelství vodních cest vychází vstříc rostoucímu zájmu o plavbu rekreačních plavidel. Aktuálně chystá výstavbu nového přístaviště na Vltavě ve Štěchovicích zhruba jen deset kilometrů od jižního okraje metropole. Veřejné přístaviště pro osm až deset lodí by mělo být tvořené nábřežní zdí na levém břehu Vltavy.

14.8.2018

Symbol hrdinství. Lidé si na Klárově připomněli sto let od vzniku letectva

Blížící se 100. výročí založení československého letectva a zároveň hrdinství československých letců za druhé světové války si na pražském Klárově připomněli armáda, politici nebo zástupci NATO a britské RAF. Slavnost se již tradičně konala u památníku Okřídleného lva. Ten připomíná oběti, které přinesli českoslovenští letci v řadách britské RAF za druhé světové války.

14.8.2018

Počasí se umoudřilo, skončil zákaz rozdělávání ohňů. Trval přes tři týdny

Snížení teplot a občasné přeháňky či bouřky vedly Český hydrometeorologický ústav k odvolání výstrahy "nebezpečí požárů" v Praze. Od úterních časných ranních hodin tak již neplatí zákaz rozdělávání ohňů, který byl vydán 23. července. Předchozí zákaz vydán 30. dubna, kdy se rušily mnohé akce spojené s pálením čarodějnic.

14.8.2018

Vídeň staví sídliště budoucnosti. Praha by se mohla inspirovat

/INFOGRAFIKA/ Vídeň se ráda prezentuje jako vzor pro ostatní velkoměsta, Prahu nevyjímaje. A opakovaná vítězství v mezinárodních žebříčcích „kvality života“ dokazují, že je rakouská metropole skutečně o poznání dál než ta česká z hlediska změn, které zlepšují život lidí i prostředí pro něj. Vzorem pro Prahu může být třeba i v sociálním bydlení nebo v budování nových linek metra.

13.8.2018

Prestižní Dreamliner poprvé nastálo v Praze. Bude létat do Perského zálivu

Letecká společnost Qatar Airways dál přiostří souboj dopravců mezi Prahou a Perským zálivem. S nástupem nového zimního letového řádu 28. října nasadí na linku Praha–Dauhá jednou denně Boeing 787 Dreamliner. Bude tak prvním dopravcem, který tento letoun nasazuje v Praze na pravidelnou linku.

13.8.2018

Farmářské trhy v Čestlicích vystřídají desítky trampolín

Někdejší hala velkoprodejny Gigasportu v obchodní zóně v Čestlicích u Průhonic našla nové využití. Po farmářských trzích se sem po dvou letech znovu vrací sport, byť v jiné podobě.

10.8.2018

FOTOGALERIE: Pantografy řekly sbohem pravidelnému provozu

S pravidelným provozem se definitivně rozloučily legendární pantografy, které byly ve středních Čechách po desetiletí typické pro příměstskou dopravu na železnici.

9.8.2018

Boj s horkem v Praze? Zelení chtějí sázet stromy a zastínit dětská hřiště

Dětská hřiště a pískoviště v hlavním městě potřebují zastínění. Na radnici Prahy 7 se obrátilo několik lidí, kteří na chybějící stín upozorňují. Pražští zelení proto chtějí prosadit, aby byla příští rok všechna hřiště v hlavním městě zakrytá plachtovými střechami. Řekl to pražský zastupitel a místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský, který je kandidátem Zelených na primátora.

8.8.2018

V Praze, středních Čechách a Ústeckém kraji platí smogová situace

Kvůli vysoké koncentraci přízemního ozonu v ovzduší meteorologové dnes odpoledne vyhlásili v Praze, středních Čechách a Ústeckém kraji smogovou situaci. Pokles hodnot dnes nepředpokládají, na mnoha stanicích má naopak koncentrace stoupající tendenci. Vysoké hodnoty ozonu mohou být komplikací pro lidi s dýchacími problémy, pro děti a starší osoby. Měli by omezit pohyb venku.

8.8.2018

Přes 200 lidí uctilo padlé vojáky na Vítězném náměstí

Více než dvě stovky lidí čekaly dnes odpoledne na smuteční konvoj se třemi padlými českými vojáky na Vítězném náměstí u památníku vojákům padlým ve druhé světové válce. Někteří z nich přišli s malými českými vlajkami, na místě byly také vlajky NATO a Evropské unie. Při průjezdu kolony lidé tleskali, poté u památníku pokládali květiny a zapalovali svíčky.

AKTUALIZOVÁNO
8.8.2018

Pietní ceremoniál za padlé vojáky: Zeman je vyznamená in memoriam

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE/ Těla tří českých vojáků zabitých v neděli Afghánistánu dnes armádní speciál dopravil do vlasti. Na letišti v Praze Ruzyni na ně čekaly rodiny i představitelé armády a státu včetně prezidenta Miloše Zemana, který padlé vyznamená medailí Za hrdinství. Podle ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) smrt vojáků nic nezmění na českém zapojení do boje proti terorismu.

8.8.2018

Rozšířit Prahu? Ano, nebo ne? Odborníci se nemohou shodnout na rozvoji metropole

Návrh Metropolitního plánu počítá s tím, že Praha již nebude dále rozšiřovat své hranice. Podle některých odborníků to může městu a jeho obyvatelům uškodit.

4.8.2018

Tropické teploty Česko neopustí. V úterý budou stoupat k 35 stupňům

Vedro bude v Česku i v dalších týdnech. V neděli se vysoké teploty sice zmírní o pár stupňů, od úterý bude ale teplota opět stoupat k extrémně nadprůměrným teplotám kolem 35 stupňů Celsia. Od konce příštího týdne by měly maximální teploty dosahovat průměrných 26 stupňů a v týdnu na přelomu srpna a září by měly klesnout na zhruba 24 stupňů.

4.8.2018

Osobnosti regionů: Církevní restituce dodatečně nedaňte. Je to jen populismus

/INFOGRAFIKA/ Zatímco většina Čechů zdanění finančních náhrad v rámci církevních restitucí podporuje, dvě třetiny osobností českých, moravských a slezských krajů oslovených v anketě Deníku to odmítají.

3.8.2018

Vedra pokračují. Nejtepleji bylo v Neumětelech, 36,7 stupně Celsia

Na několika místech v Česku dnes maximální teploty překročily 36 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo v Neumětelech na Berounsku, kde se rtuť vyšplhala až na 36,7 stupně Celsia. Kvůli suchu meteorologové rozšířili výstrahu před nebezpečím požárů, která se týká už deseti krajů. Naopak smogovou situaci v Ústeckém a Středočeském kraji, vyhlášenou v úterý kvůli vysoké koncentraci přízemního ozonu, dnes meteorologové odvolali.

3.8.2018

Panťák nebo žabotlam? Na názvu nezáleží, vlaky zamíří do sbírek muzea

Pokud se ještě chcete svézt jednou z úspěšných elektrických jednotek řad 451/452, se kterými jsou spojeny přezdívky pantograf, emilka nebo žabotlam(a), máte několk posledních příležitostí. V pátek 10. srpna je plánovaný poslední den pravidelného provozu poslední jednotky 451.025-26. V sobotu 11. srpna se vydá na cestu do depozitáře Národního technického muzea v Chomutově.  

3.8.2018

Vedra budou pokračovat i dnes. Ochlazení přijde až v neděli

Česko dnes čeká další velmi teplý den. Venkovní teploty podle meteorologů opět překročí tropickou třicítku, maxima by měla znovu atakovat 36 stupňů Celsia. Stejné vedro očekává Český hydrometeorologický ústav i v sobotu, v neděli by se mělo o čtyři stupně ochladit. 

2.8.2018

Výstavy i koncerty. Česko si připomene srpnovou okupaci z roku 1968

Vystavením cyklu Invaze 68 fotografa Josefa Koudelky Národní galerie v Praze připomene 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa. Výstava začne ve Veletržním paláci přesně ve výroční den 21. srpna, do kterého se před 50 lety lidé budili zvukem tanků v ulicích. Události, které na dlouhých 20 let ovlivnily osudy celé země, si připomenou i další kulturní instituce. 

2.8.2018

Patnáct falešných bomb ve Frýdku-Místku a tragédie na přejezdu: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 1. srpna 2018.

1.8.2018

Červenec byl nadprůměrně teplý, vedra přinese i první srpnový den

Letošní červenec byl v Česku sedmý nejteplejší od roku 1961, kdy začali meteorologové sledovat průměrné měsíční teploty. První prázdninový měsíc průměrná teplota dosáhla 19,7 stupně Celsia. Zatím nejteplejší červenec Češi zažili v roce 2006, kdy průměrná teplota činila 21,3 stupně. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav na svém webu. 

1.8.2018

Výheň v Česku nepoleví. Meteorologové varují před požáry

Česko dnes podle meteorologů čeká další velmi teplý den s teplotami překračujícími tropických 30 stupňů Celsia. Dnešní maxima by se měla nejčastěji pohybovat mezi 32 až 36 stupni. Lidé by proto měli dbát na dostatečný přísun tekutin a omezit tělesnou zátěž. Kvůli suchu také platí varování před nebezpečím vzniku požárů.   

29.7.2018

Rozcvičky, bodování úklidu i noční hlídky. Zájem dospělých o tábory roste

/INFOGRAFIKA/ Letní táboření už není jen doménou dětí. Stále více dospělých si chce připomenout atmosféru pionýrského tábora.

28.7.2018

Spolknutá žiletka a myčka pro neplechové miláčky: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 27. července 2018.

AKTUALIZOVÁNO
27.7.2018

VIDEO: Úplné zatmění Měsíce. Obloha však byla většinou pod mrakem

V pátek večer nás mělo čekat nebeské divadlo, ve kterém měly mít hlavní roli Měsíc, Mars, Saturn a Jupiter. K vidění mělo být mimo jiné úplné zatmění Měsíce, nejdelší v tomto století. Problémem však byly mraky, které leckde Měsíc schovaly.

27.7.2018

Parní lokomotivy nemohou vyjet kvůli extrémnímu počasí. Vlak potáhne Bardotka

Vlna veder a extrémní sucho posledních dnů a týdnů ovlivnil také železniční dopravu. Ve Středočeském kraji platí zákaz provozu parních lokomotiv, takže v sobotu nostalgický vlak na trase Lužná u Rakovníka - Beroun a zpět mimořádně nepojede s parní lokomotivou.

26.7.2018

Chcete si pořídit chatu či chalupu? Milion korun ve většině Česka nebude stačit

/INFOGRAFIKA/ K pořízení rekreační nemovitosti letos postačí Čechům zhruba stejně peněz jako loni. Pořídí si za ně ale menší stavení na menším pozemku.

24.7.2018

Piráti z Prýglu na šlapadle a snědý turista posedlý chipsy a vodkou: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 23. července 2018.

24.7.2018

Nejspokojenější lidé žijí na Zlínsku, vyplývá z průzkumu Místo pro život 2018

/INFOGRAFIKA/ Češi si pochvalují dostupnost a kvalitu škol, žehrají na pracovní podmínky v místě bydliště.

23.7.2018

Jedna jízdenka, dva kraje. Pražská integrovaná doprava rozšíří pásma

Pražští radní udělali další důležitý krok k rozšíření možnosti cestovat na jednu jízdenku téměř po celých středních Čechách. Schválili nové tarify, které počítají s jedenácti pásmy a čtyřmi pražskými zónami napříč Středočeským krajem. Nově zavedou také roční jízdenky pro cestování po kraji.

22.7.2018

Z Kobylis do Zdib za osm minut? Pomoci by měla nová tramvajová trať

Přípravu výstavby tramvajové trati z Vozovny Kobylisy do Zdib schválili tento týden pražští radní. Prodloužení trati k dálnici D8 a plánovanému velkému parkovacímu domu P+R by mělo výrazně snížit individuální automobilovou dopravu na severu Prahy. Dojezd na stanici metra Kobylisy bude činit 8 minut, na Staroměstskou pak půl hodiny. 

20.7.2018

Extrémní obscénnosti v Trutnově a postsovětský násilník v Brně: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 19. července 2018.

19.7.2018

Kola a brusle namísto vlaků. Magistrát odsouhlasil promenádu na strašnické trati

Chystaná největší železniční stavba posledních let v Praze přinese Vršovicím a Strašnicím více než jen nové zastávky a pohodlnější cestování. Magistrát totiž odsouhlasil záměr využít opouštěné drážní těleso na vybudování pětikilometrové promenády.

19.7.2018

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

18.7.2018

Češi jsou na špici v pití alkoholu. Psycholog: Volí ho raději než odbornou pomoc

Litva, Francie, Česká republika. Tak podle posledních dat Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vypadá aktuální špička evropského žebříčku v konzumaci alkoholu. Za rok průměrný Čech starší 15 let vypije 11,7 litru čistého alkoholu. Nelichotivou statistiku chce změnit Světová zdravotnická organizace (WHO).

16.7.2018

Nacher odstaven. Lídrem pražské kandidátky ANO je Stuchlík z Fincentra

Lídrem hnutí ANO do komunálních voleb v Praze je nově podnikatel a majitel společnosti Fincentrum Petr Stuchlík. Vystřídal tak původního kandidáta na primátora Patrika Nachera.

15.7.2018

Výluka jako příležitost. Cyklohráček pojede do Lužné a do hornického skanzenu

Obyčejně při opravách trati lidé Českým drahám spílají, protože jim způsobují komplikace. Teď národní dopravce zkouší udělat z nouze ctnost. Oblíbený výletní vlak pro rodiny s dětmi Cyklohráček pojede kvůli výluce jinou trasou. Nabídne tak cestujícím nové zážitky.

13.7.2018

Společný podnik Penty a DPP projednají radní. Začne výkup pozemků pro metro D

Pražští radní budou příští úterý schvalovat společný podnik dopravního podniku (DPP) a Penty na výkup pozemků a rozvoj v okolí stanic plánované nové linky metra D. Vyplývá to z programu jednání. Penta bude mít ve společném podniku většinový podíl 51 procent, takže nebude nutné se při výkupu pozemků řídit pravidly, která musí dodržovat veřejné subjekty.    

12.7.2018

KRÁTCE: Cyklostezka má zelenou. Spojí Točnou s Lahovicemi

Nová cyklostezka spojí Točnou s Lahovicemi. S projektem souhlasí radní Prahy 12, kteří ale zároveň požadují po dobu výstavby ochranu biologicky cenných pískomilných druhů, jejichž areálem plánovaná komunikace prochází.

11.7.2018

Maltézští rytíři pomůžou Březiněvsi. Obec získá pozemky pro stavbu školy

Maltézští rytíři umožní vznik školy v pražské Březiněvsi. Řád obci postoupí pozemky, na kterých má podle plánů místní radnice vzniknout velký školní areál. Smlouvu o převodu schválilo na konci června zastupitelstvo obce a potvrdil ji i nejvyšší český představitel Řádu Maltézských rytířů Johannes Lobkowicz.

11.7.2018

Cvičení policie a hasičů. Ze stožáru sundali muže s nevolností i zločince

/FOTOGALERIE/ Ze stožáru velmi vysokého napětí v pražských Benicích byl ve středu při společném cvičení provozovatele energetické přenosové soustavy ČEPS, policistů a pražských hasičů sundán muž s nevolností i zločinec. Šlo o dva scénáře cvičení Lezec 2018, jehož cílem byla koordinace složek Integrovaného záchranného systému (IZS) při nácviku záchrany osob z podobných stožárů a ochrany prvků kritické infrastruktury státu.

AKTUALIZOVÁNO
11.7.2018

Česko má vládu s důvěrou, díky komunistům. Na Babiše létaly láhve

/SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Menšinová vláda ANO a ČSSD získala důvěru Poslanecké sněmovny. Stalo se tak 264 dní po volbách. Česko ještě nikdy ve své historii nečekalo na tento okamžik déle. Dlouhé bylo i samotné jednání poslanců, které trvalo 16 hodin. Premiér a šéf ANO Andrej Babiš požádal o důvěru pro svůj tým ve středu ráno, po celodenním maratonu projevů se poslanci dostali k hlasování až bezmála hodinu po půlnoci. 

9.7.2018

Náměstek ředitele VZP Petr Honěk v pojišťovně končí

Náměstek ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny pro zdravotní péči Petr Honěk ke konci července po šesti letech ve funkci skončí. Podle serveru Zdravotnický deník odchází z vlastního rozhodnutí. Na jeho místo bude vyhlášeno standardní výběrové řízení, do jeho ukončení Hoňka dočasně nahradí ředitelka odboru smluvní politiky VZP Lenka Havlasová.

6.7.2018

Na Skleněný jarmark v Sázavě lze vyrazit z Braníka. Nostalgickým parním vlakem

V sobotu 7. července vypraví České dráhy první letošní nostalgický vlak z Prahy-Braníka do Posázaví. Soupravu, která bude sestavená z historických vozů 3. třídy a bufetového vozu, poveze lokomotiva 477.043 „Papoušek“. V cílové stanici Sázavě mohou cestující navštívit Skleněný jarmark v Centru sklářského umění Huti František. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT