VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 11:09

Rozsáhlý požár v Mochově je vidět i z blízké dálnice

Mochov – Vyhlášení II. stupně požárního poplachu si v pátek dvě hodiny před polednem vyžádal rozsáhlý požár v průmyslovém areálu v Mochově na Praze-východ.

dnes 06:00

Opařené dítě, Štěpánkova nová role a marné skandování bělehradských: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. února 2018.

včera 12:19

Taxikáři chystají na pondělí další protest. Magistrát je od záměru odrazuje

Další protesty proti službám typu Uber chystá na pondělí část pražských taxikářů. Nejsou spokojeni s postupem postup vlády, která hodlá problém taxislužby řešit novelou zákona. Taxikáři požadují ukončení fungování tzv. alternativní taxislužby. Uvedl to předseda Sdružení českých taxikářů (SČT) Petr Polišenský. Taxikáři se zase sejdou na Strahově. Zda podniknou protestní jízdu do centra metropole, zatím není jasné.

včera 11:06

Fischer chce do Senátu za Prahu 12. Opřel se do Zemana, Babiše a Okamury

Bývalý diplomat Pavel Fischer, druhý nejúspěšnější protikandidát prezidenta Miloše Zemana, bude na podzim kandidovat do Senátu v Praze 12. Do boje půjde zatím jako nezávislý. Jedná i o podpoře stran, nechce ale, aby byl kandidátem pouze jedné. Příští týden začne se sběrem podpisů pro svoji kandidaturu.

včera 10:35

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku

Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách. V dnešním tištěném Deníku najdete druhý z testů, které jsme pro vás připravili. Prověří vaše znalosti matematiky. Příští týden vás pak čeká další test. Kupte si Deník a ověřte znalosti své i znalosti svých dětí. 

včera 09:52

Pražská záchranka nakoupí 30 nových sanitek za 122 milionů korun

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy (ZZS HMP) letos nakoupí 30 nových sanitek. Všechny vozy typu Mercedes Sprinter s tzv. skříňovou nástavbou obdrží pražská záchranka od dodavatele do konce roku. Vybavení sanitek připomíná mobilní jednotku intenzivní péče. Vozidla zásadním způsobem přispějí k udržení vysokého standardu poskytované péče pacientům a k obnově vytíženého vozového parku. Nové sanitky nahradí vozidla z let 2007–2009.

21.2.2018

OBRAZEM: O víkendu začíná na Výstavišti slavná Matějská pouť

Již v nadcházející sobotu v 10 hodin dopoledne přivítá Matějská pouť na holešovickém Výstavišti své první letošní návštěvníky. Bude tu na ně čekat 115 atrakcí pro všechny věkové kategorie. 

21.2.2018

Hasiči pomáhají s transportem tlouštíků. Stojí je to miliony

Střední Čechy – Pomoc záchranářům při transportu pacienta do sanitky je pro hasiče dnes už denním chlebem. Zatímco kdysi to bylo třeba zpravidla jen v případech, kdy k nějakému maléru došlo v nepřístupném terénu, v posledních letech začalo takovýchto zásahů přibývat. Dramaticky se totiž zvyšuje počet extrémně obézních lidí. Tak jak národ tloustne – a v tomhle jsou Středočeši spolu s Pražany na špici jak mezi dospělými, tak v případě dětí – přišel nárůst doslova raketový. Zvlášť v uplynulém roce.

20.2.2018

Herec Josef Dvořák předal zraněnému hasiči revoluční invalidní vozík

Jaký je největší sen hasiče, kterého úraz vyřadil z běžného života? Co nejvíce se přiblížit životu před touto událostí. Tyto sny se snaží alespoň částečně plnit Nadační fond REGI Base I., který pomáhá nejen novodobým válečným veteránům, ale všem, kteří za nás sloužili, tedy bývalým vojákům, policistům nebo hasičům. Jeden z těchto - tentokrát hasičských snů - se splnil tuto sobotu, kdy zástupci nadace, HZS i herec Josef Dvořák, coby “hasič z kultovního seriálu Návštěvníci” předali Liborovi Bohdaneckému revoluční invalidní vozík Segway Free, který umožní nejen ze deště nést deštník, ale i i telefonovat, vést psa nebo jen tak se s někým blízkým držet za ruku…

19.2.2018

Únor 1948 si musíme připomínat. Je podobný současnosti, tvrdí historik Šebek

Komunistické převzetí moci v únoru 1948 má stále cenu si připomínat a čerpat z něj zkušenost i pro dnešek, současnost tyto události totiž v mnohém připomíná, uvedl historik Jaroslav Šebek z Historického ústavu Akademie věd ČR. Analogii vidí v šíření lživých zpráv, ale také v neschopnosti demokratických politických stran adekvátně reagovat na situaci a jejich uzavřenost v sociálních bublinách.

19.2.2018

Projekt skupiny CPI dostal zelenou. Zatím z pohledu vlivu na životní prostředí

Kladné stanovisko o vlivu na životní prostředí EIA získal od pražského magistrátu developerský projekt s názvem Obytný soubor Praga. V jeho rámci chce skupina CPI miliardáře Radovana Vítka vystavět na pomezí Záběhlic a Hostivaře přes tisícovku nových bytů. Informaci přinesl server iDnes.

19.2.2018

Demonstrace proti totalitě bude v neděli. Dnes o ní dali vědět lidé v uniformách

Na pražském Václavském náměstí dnes pochodovali lidé oděni do uniformy Pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti a v kostýmech Lidových milicí. Svorně prozpěvovali budovatelské písně. Dnešní happening měl upozornit na demonstraci za svobodu a demokracii a svobodné podnikání. Organizátoři, mezi nimiž jsou Strana soukromníků a Konfederace politických vězňů, chtějí varovat před nástupem totalitních praktik. Demonstrace se uskuteční v neděli 25. února, kdy tomu bude 70 let, co komunisté na téměř 42 let převzali moc nad Československem.

19.2.2018

Počet onemocnění chřipkou v Praze minulý týden dále klesal

K výraznému poklesu počtu hlášených onemocnění chřipkou došlo zejména ve věkové skupině mezi šesti a čtrnácti lety věku. V metropoli totiž  již druhým týdnem probíhaly jarní prázdniny, které hlášenou nemocnost ovlivnily. Počet nemocných akutními respiračními infekcemi je v současné době přibližně 1250 na 100 tisíc obyvatel. 

18.2.2018

Ochranná služba kupuje 18 limuzín BMW za 50 milionů korun

Policejní ochranná služba kupuje po pěti letech novou flotilu aut pro ústavní činitele. Nakoupí 18 limuzín BMW zhruba za 50 milionů korun. Vyplývá to z registru smluv, píše server iDNES.cz. Premiér, čtyři vybraní ministři a předsedové obou komor parlamentu tak přesednou z vozů Audi do BMW. Důvodem nákupu je podle mluvčí policejního prezidia Evy Kropáčové pravidelná obměna vozidel. Vysloužilá auta bude nadála využívat policie.

18.2.2018

V Praze skokově ubyl hazard. Místo heren ale rozkvétají internetová casina

Podle údajů Ministerstva financí ČR poklesl v hlavním městě Praze na začátku roku 2018 skokově počet automatů na hazardní hry z 5 200 na 3 700, tedy téměř o třetinu. 

17.2.2018

Poselství starých Mostečanů odtajněno a s Olgou Lounovou bezpečně: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. února 2018.

16.2.2018

OBRAZEM: Půlka mostu z Negrelliho viaduktu je dole, pokračování v sobotu

Složitá a logisticky náročná operace probíhala v pátek odpoledne v pražském Karlíně. V rámci kompletní rekonstrukce Negrelliho viaduktu dělníci jeřábem odstraňovali polovinu ocelového mostu přes ulici Prvního Pluku. Ta druhá přijde na řadu sobotu v deset hodin dopoledne.

16.2.2018

Čína vítá rok Psa. Svátek v Praze připomenou koncerty i restaurace

/INFOGRAFIKA/ Velká část jihovýchodní Asie dnes slaví Nový rok. Přelom tamního kalendáře připomene v Praze řada akcí, ta největší začala včera v Obecním domě a potrvá do soboty.

15.2.2018

V motolské nemocnici bude nový dům pro rodiny dlouhodobě hospitalizovaných dětí

Fakultní nemocnice Motol a Nadační fond Dům Ronalda McDonalda (DRMcD) uzavřely Dohodu o společném záměru na vybudování a dlouhodobé provozování Domu Ronalda McDonalda v areálu nemocnice. V nejbližší době již začnou aktivity spojené s přípravou pozemku a vyřízení všech stavebních povolení, následně pak i vlastní stavba domu, který by mohl začít sloužit rodinám na konci roku 2019. Dům Ronalda McDonalda bude určen pro dočasné ubytování rodin dětí dlouhodobě hospitalizovaných ve FN Motol a jeho výstavba bude financována z nadačního příspěvku DRMcD.

15.2.2018

Piráti půjdou do pražských voleb samostatně, primárky určí pozice na kandidátce

V internetovém hlasování se pražští členové Pirátů jednomyslně rozhodli pro samostatný postup ve volbách do pražského zastupitelstva. To znamená, že nebudou uzavírat žádné předvolební koalice. Pozice na kandidátní listině budou obsazovány v primárních volbách, do kterých se mohou hlásit nejen členové strany, ale i příznivci, kteří se registrují na internetovém fóru.

15.2.2018

Prodloužení metra linky C do Čakovic by přišlo na 16 miliard korun

Stavba zvažovaného nového úseku metra C z Letňan do Čakovic by trvala 12 let a stála by 16 miliard korun. Trasa by byla o 3,5 kilometru delší, vznikly by na ní tři další stanice. Vyplývá to z analýzy firmy Metroprojekt pro pražský dopravní podnik (DPP) a magistrát. Informaci přinesl server České noviny.

15.2.2018

Pražský dopravní podnik začal vykupovat pozemky pro tramvajovou trať do Slivence

/INFOGRAFIKA/ Dopravce pokročil s přípravami prodloužení tramvajové trati z Barrandova do Slivence. Pro novou dopravní stavbu vykoupil už více než čtvrtinu pozemků.

15.2.2018

Lidé si v Praze vydělají o třetinu víc, nejhlubší propast je v obchodu

/INFOGRAFIKA/ Pražští zaměstnanci si za měsíc vydělají zhruba o 30 procent víc než jejich kolegové v ostatních městech. Mnohem častěji mohou využívat i nefinanční odměny, mezi které patří mimo jiné dovolená navíc, používání notebooku k soukromým účelům či pružná pracovní doba.

15.2.2018

Stodvacítkou v obci a konec masopustu, jak má být: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 14. února 2018.

AKTUALIZOVÁNO
14.2.2018

Mezi taxikáři a vládou došlo k dohodě. Na obzoru je změna zákona

Zástupci taxikářů se dnes dopoledne sešli s členy vlády. Schůzku jim včera přislíbil premiér v demisi Andrej Babiš. Vláda se  podle místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolíny Venclové pokusí ve Sněmovně zrychleně prosadit změny zákona. To by mělo odstranit rozdíly mezi podnikáním taxikářů a provozovatelů alternativních služeb, kteří podle řidičů taxi nedodržují předpisy. 

14.2.2018

Valentýn v Praze: Romantická večeře na parníku i děs v domě hororu

Svátek všech zamilovaných se dnes chystá oslavit podle průzkumu asi třetina párů. Plánují utratit víc než loni. Deník přináší tipy na zajímavé valentýnské, ale i antivalentýnské akce.

14.2.2018

Lidé dnes chtějí upozornit tancem na násilí na ženách

Na protest proti násilí na ženách se bude dnes v poledne, na svátek svatého Valentýna, tančit před Národním divadlem v Praze. Akce je součástí celosvětové kampaně One Billion Rising neboli povstání miliardy, při které lidé vyjadřují obětem násilí solidaritu a poukazují na to, že nelze násilí na ženách přehlížet. Každoročně se k ní připojuje Česká ženská lobby, která Tanec proti násilí pořádá druhým rokem.

14.2.2018

Cestujícím ve vlacích ušetří kupón tisíce korun na jízdném

/INFOGRAFIKA/ Stejný vlak, stejná vzdálenost. Přesto se ceny jízdenek ve vlacích Českých drah mohou nově v okolí Prahy lišit i o desítky procent.

14.2.2018

Sedmnáctiletá versus brutální lupič a robotí hry: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 13. února 2018.

13.2.2018

Politici k rozsudku nad Babišem: Měl by zvážit, zda setrvá na postu premiéra

Politiky opozičních stran většinou nepřekvapilo, že slovenský soud v obnoveném líčení zamítl žalobu českého premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO), že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT