V polovině loňského roku Cave vydal šestnácté album, nazvané Skeleton Tree. Pořadatelé ale uvádějí, že během turné bude hrát nejen novinky, ale i nejznámější skladby z celé své hudební kariéry. Ta už je velmi dlouhá, původem Australan se proslavil v Británii s kapelou The Birthday Party na přelomu 70. a 80. let.

Do Česka jezdí od začátku 90. let 

Později jej přilákalo inspirativní prostředí tehdejšího západního Berlína. S obměněnou skupinou nazvanou The Bad Seeds vydal v roce 1984 první z mnoha úspěšných alb nazvané From Her To Eternity.

Do Česka pak jezdí od počátku 90. let. V říjnu kapela zahraje ve složení Nick Cave, Warren Ellis, Martyn Casey, Thomas Wydler, Jim Sclavunos, Conway Savage, George Vjestica a Larry Mullins.

Album Skeleton Tree obsadilo v osmi zemích první místo 

Nick Cave & The Bad Seeds jsou i komerčně úspěšní, celosvětově prodali přes pět milionů alb. Jsou považováni za jedno z nejvlivnějších a umělecky nejpůsobivějších hudebních uskupení na světě.

Album Skeleton Tree kapelu vyneslo na dosud nejvyšší umístění v žebříčcích Velké Británie: 2 (OCC) a USA: 27 (Billboard), v osmi zemích obsadilo první místo, v 11 zemích se prosadilo mezi prvních pět nejprodávanějších alb a v mnoha dalších zemích Skeleton Tree bodovalo v první dvacítce.

Čtěte také: Petr Hošek oslaví padesátiny s Plexis a dalšími punkery