Vojtěch Dyk, herec a hudebníkJeho písně jsem neposlouchal, takže neznám jeho dílo, ale měl jsem k němu vztah duchovní. Vždy, když se někde vyskytlo jméno Cohen, tak to pro mě byla záruka kvality nebo něčeho, co je mi blízké a vlastně jsem to ani nemusel znát.
close Vojtěch Dyk info Zdroj: Deník zoom_in  

Jan Burian, básník, písničkář a prozaikLeonard Cohen byl básník, který občas zpíval své básně. Ve svém oboru jeden z největších. Posuďte sami: "Je to velká legrace věřit v Boha, Musíte to někdy zkusit, Zkuste to třeba hned a ověřte si jestli Bůh chce, abyste v něj věřili nebo ne." Nezbývá než momentálně se smutkem dodat, že těm, kdo jsme ho měli rádi, se musí zdát, že si ho Bůh vzal k sobě i ve dvaaosmdesáti příliš brzy.
close Písničkář Jan Burian. info Zdroj: DENÍK/ Martin Greplová zoom_in  

Marta Kubišová, zpěvačkaBohužel jsem neměla štěstí se s ním setkat ani být na jeho koncertě. Balada Hallelujah je úžasná záležitost. Myslím, že jsme oba měli stejný způsob interpretace.
  close Marta Kubišová. info Zdroj: Tomáš Srnský zoom_in

Dan Bárta, zpěvák, textař a fotografByl to člověk, kterému se dalo důvěřovat. V tom smyslu to nebyl klasický zpěvák. Byl to uvěřitelný vypravěč. Nechť je mu země lehká. Pokud se někdo zabývá pop musik v posledních padesáti letech, tak toho člověka nemůže minout.
close Dan Bárta. info Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek zoom_in
 

Petr Bende, zpěvák, muzikantCohen svou sdělností, uměním a vlastně spojením několika uměleckých faktorů dohromady básník, spisovatel, písničkář, muzikant ovlivnil zásadně mnoho umělců na celém světě včetně mě. Na Vánoční turné v roce 2011 jsem zařadil jeho píseň Hallelujah. Chtěl jsem ji ale zpívat česky, aby zůstal její originální význam a sdělnost. Oslovil jsem písničkáře Ivo Cicvárka a ten přebásnil jeho text do češtiny. Jsme asi jediní, kdo slova na tuto píseň máme posvěcenou a schválenou přímo od agentury Leonarda Cohena, která ho zastupuje. V příštím roce bych chtěl udělat studiovou verzi této výjimečné skladby a tomuto jedinečnému umělci tak vzdát hold. Pokoj jeho duši.
close Petr Bende. info Zdroj: Deník/Přemysl Spě­vák zoom_in  

Vladimír Hron, moderátor, zpěvák, komik a imitátorVčera večer jsem na svém koncertu v Litvínově zpíval Hallelujah a Suzanne, bude mi chybět. Ať už jeho konejšivý hlas, nebo nádherné balady jako Suzanne, Who by fire nebo I'm your man. Zemřel velký básník.
close Vladimír Hron zoom_in  

Lucie Bílá, zpěvačkaHallelujah je jedním z pokladů mého repertoáru. Málokdy sahám po drahokamech kolegů, ale v případě této písničky a především jejím autorovi jsem s úctou k němu udělala výjimku. Text Gábiny Osvaldové by měl jistě rád i samotný Cohen.
close Lucie Bílá. info Zdroj: ČTK zoom_in  

Čtěte také: Zemřel „Pražský chodec", fotograf Jiří Všetečka