„Zlatá Praha má obrovské renomé. Prezentuje nejlepší světové hudební i taneční pořady napříč hudebními žánrya vytváří prostor pro konfrontaci toho nejlepšího,“ uvedl ředitel festivalu Vítězslav Sýkora, podle něhož se navíc Zlatá Praha hned 16. června stane hostitelem semifinálového zasedání poroty Mezinárodních cen Emmy 2007. „Je to pro festival velkápocta,“doplnil.

Festival se otevírá i rocku

Letos poprvé se akce zúčastní zástupci televizí z Číny, Indie a Kazachstánu, s jejichž tvorbou se diváci setkají prostřednictvím samostatných večerů. Lákavé jsou i ukázky z dalších zahraničních televizí, které budou prezentovány v rámci programu Living Catalogue. Návštěvníci semohoutěšit ina setkání s režiséry Brianem Largem, Humphreyem Burtonem a našim Petrem Weiglem.

„Z premiérových projekcí příchozím nabídneme Zápisník zmizelého a Modrovousův hrad z Opéry National de Paris či Ztracené město Świteź v britsko- polské koprodukci,“ dodal Sýkora.Nasvé si letos přijdou i milovníci pořadů z oblasti rocku, popu a především world music.V klubu Mánes je pro ně připraven večer s TVÓčko, večer s komentovanými ukázkami z hudebních pořadů BBC Walesa setkání s Pavlem Andělem a Michalem Pavlíčkem, kteří představí „to nejlepší“ z cyklu České televize Na Kloboučku a Noc s Andělem.

V soutěži je 124 pořadů

Podle mluvčího ČTv Martina Krafla se letos do soutěžní části festivalu přihlásilo 124 pořadů z osmadvaceti zemí, a to v kategoriích Hudba na obrazovce, Dokumentární pořady o hudbě a tanci a Hudební drama. Hodnotit je bude pětičlenná porota, v níž usednou odborníci ze Švédska, Ruska, Rakouska, Itálie a Česka.

Festival je volně přístupný veřejnosti. Jedinou podmínkou vstupu je akreditace, kterou lze vyřídit bezplatně nebo na webových stránkách www. festivalzlatapraha.cz. Po zaregistrování mají zájemci možnost využít služeb videotéky, to znamená, že mohou ve videoboxech zhlédnout projekce všech soutěžních a nesoutěžních pořadů.