Novinkou letošního letního hraní byl nultý ročník Léta ochotnických divadel, který v sedmi večerech přilákal více než dva tisíce diváků. Naopak již popáté se konala přehlídka bratislavských divadelních souborů. Šest představení Léta slovenských hvězd zhlédlo 3200 diváků.

První novinkou podzimu bude v divadle Studio DVA česká premiéra britské hry Rona Hutchinsona Moje tango. V režii Dariny Abrahámové a Šimona Cabana se představí Jitka Schneiderová a Roman Zach. Tímto představením oslaví divadlo 20. září pět let fungovaní v Paláci Fénix na Václavském náměstí.

Od slavnostního otevření 18. září 2013 sem za divadlem či koncertem přišlo již 888 tisíc návštěvníků. „Dárkem nejen pro nás a naše herce, ale především pro věrné diváky, kteří si k nám za tu dobu našli cestu, je otevření Malé scény v ulici Na Perštýně 6 v Praze 1. V komorním sále začneme hrát 16. října,“ říká producent divadla Michal Hrubý.

V exkluzivním prostoru pro dvě stovky diváků najdou své místo oblíbené hry z repertoáru divadla i novinky, které jsou připraveny přímo pro tuto scénu. Začíná se obnovenou premiérou hry Ženy přežijí v hlavních rolích s Vojtěchem Kotkem, Janou Krausovu, Jitkou Schneiderovou, Annou Šiškovou, Zuzanou Mauréry a Gabrielou Míčovou.