Rajmont vedl činohru ND a byl také někdejším tvůrcem slavné epochy ústeckého Činoherního studia, uměleckým vedoucím činohry libereckého divadla F. X. Šaldy a hostoval na řadě dalších divadelních scén. Známá je jeho práce pro televizi a rozhlas i dlouholeté pedagogické vedení mladých adeptů herectví.

Jeho vůbec nejznámnější - a divácky nejúspěšnější - inscenací je Sluha dvou pánů od Goldoniho. Poprvé se hrála v roce 1994, má za sebou více než 500 repríz s Miroslavem Donutilem v hlavní roli.

Z jeho posledních realizací je možné zmínit Goethova Fausta inscenovaného pro Malé divadlo „domovské" liberecké scény či hru Pavla Landovského Hodinový hoteliér. Text měl premiéru ve zkušebně pražského Divadla na Vinohradech loni na podzim, necelý týden po Landovského úmrtí. V roce 2013 Rajmont zaujal svým nastudováním komedie Ruská zavařenina od Ludmily Ulické v ostravské Aréně, která se v anketě Divadelních novin stala Inscenací roku.

Rajmont se narodil 29. července 1945 v Hradci Králové, mládí ale prožil v Liberci, kde začal studovat na technice. Nastoupil jako kulisák libereckého divadla. Později absolvoval režii na Divadelní fakultě pražské Akademie múzických umění (DAMU) a v roce 1971 přijal své první angažmá v Karlových Varech.

Po čtyřech sezonách pak přestoupil do ústeckého Činoherního studia. Jako umělecký šéf a režisér vedl tuto scénu s krátkou přestávkou až do roku 1986. S ústeckým souborem mimo jiné úspěšně uvedl hru Jakub a jeho pán v adaptaci Milana Kundery, jehož autorství se před tehdejším režimem tajilo.

Prestižní Radokova cena za Rok na vsi

Od roku 1986 pak u Rajmonta následovalo tříleté období v pražském Divadle Na zábradlí. Koncem roku 1989 se jako nový šéf ujal činohry ND. Za jeho působení se uskutečnila rozsáhlá reorganizace scény, pro činohru bylo otevřeno Stavovské divadlo, vznikla komorní scéna Kolowrat. Soubor pod Rajmontovým vedením odehrál 57 inscenací. Hra Rok na vsi v úpravě Miroslava Krobota byla odměněna prestižní Radokovou cenou.

Třikrát se Rajmont představil publiku v ruské Jaroslavli. Poprvé v roce 1997. V roce 1991 režíroval televizní inscenaci Havlovy Audience a o tři roky později Klímovu Kláru a dva pány.

Rajmont do ND přivedl nové osobnosti. Z Brna přišel například Miroslav Donutil. Mezi Rajmontovy tamní významné inscenace patří Čechovův Strýček Váňa, Shakespearův Cymbelín, Ibsenova Divoká kachna či hra Rock'n'roll britského dramatika Toma Stopparda s živou produkcí skupiny The Plastic People of the Universe.