Proč si mladí umělci zvolili právě název Barvy Rytmy Kontrasty? „Název výstavy vychází ze skutečnosti, že každý, kdo chce vyjádřit nějakou svou myšlenku, má k dispozici nástroje, jak své vidění světa vyjádřit. Ve výtvarném projevu jsou to například proporce, rytmus, barvy, linie, tvar, světlo, prostor, materiál a další. Právě barvy, rytmy a kontrasty jsou prvky, které tvoří strukturu vystavovaných prací našich žáků," říká Hana Pavelková, ředitelka školy Náhorní v Praze 8.

close Senát ožil barvami, rytmy a kontrasty zoom_in

Nápad uspořádat výstavu se zrodil poté, co školu navštívila bývalá senátorka Alena Palečková. Škola, její prostory a především pak studenti ji zaujali natolik, že se mladé talenty rozhodla podpořit a jejich tvorbu prezentovat v Senátu. Tento záměr později přejala a zaštítila současná senátorka a předsedkyně Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku, Daniela Filipiová.

„S podporou této nádherné akce jsem neváhala ani minutu. Vůně temper je pro mě omamná a působí jako parfém. Mám blízko k výtvarnému umění. Málokdo o mně ví, že jsem z výtvarné výchovy i maturovala. Jako architekt se pak často zapojuji do diskuzí, zda architektura je umění, či technika," přiznala senátorka.

Výstava se koná v budově Senátu od 12. do 26. března.