O vstupenky, které nabídly prodejní sítě Ticketmaster a Ticketportal v ceně od 990 do 2290 korun, byl velký zájem. Už pouhou minutu po zahájení prodeje byla na webu Ticketportalu online fronta na lístky čítající asi tisícovku zájemců.

Věra Martinová
Věra Martinová: Šedesátka? Slavit chci prací. Dokázat, že jubileum neplatí

Po čtvrthodině prodeje už zbývaly ve většině ze zhruba čtyř desítek sektorů haly, v nichž byla místa k dispozici, jenom jednotky, či desítky míst. Po hodině od začátku prodeje ve všech sektorech dohromady zbyly desítky volných míst a některé sektory, včetně těch s nejdražšími lístky, byly vyprodány do posledního místa. Kapacita O2 areny se pohybuje až kolem 18 tisíc míst. Návštěvnický rekord O2 areny drží skupina Metallica, která při koncertu 2. dubna 2018 přivítala 20.174 diváků.

Koncert byl umělcovým přáním

Na vzpomínkové akci zazní Gottovy nejznámější a nejúspěšnější písně za doprovodu Bandu Pavla Větrovce. Součástí koncertu bude předání šeku na podporu výzkumu lymfomu a leukémie prováděného na I. interní klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kde se Gott léčil.

Poslední rozloučení s Karlem Gottem v Praze

Gott si podle své manželky uvědomoval, že koncert na jeho památku by měl být pro jeho příznivce uspořádán. „Sdělil svému nejbližšímu týmu i velmi konkrétní představu podoby koncertu. Budeme se snažit jeho přání naplnit," uvedla Ivana Gottová.

Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal: Když jsem šel do penze, kladl jsem si otázky, co bude dál

Karel Gott loni v polovině září oznámil, že trpí akutní leukémií a ambulantně se léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Vážné nemoci podlehl 1. října, zemřel krátce před půlnocí doma v kruhu své rodiny.