Kurátorka výstavy Pavlina Schultzová, která se sama věnuje fotografii a před deseti lety do Izraele přesídlila, předkládá návštěvníkům tvorbu klasika dokumentární fotografie, čtyřiasedmdesátiletého Alexe Levaca a dvou mladších tvůrců, kterým letos bylo 58 let, Gabiho Ben Avrahama a Ilana Ben Yehudy.

"Zaměřila jsem se na skupinu street fotografů, snažila jsem se nabourat stereotypní vnímání Izraele, jak ho lidé znají z fotografií z médií, kde převažuje konflikt," řekla Schultzová novinářům. Vybrané fotografy spojuje to, že ukazují jinou, lidskou stránku každodenní izraelské společnosti, uvedla. Kromě Levaca, který je profesionálním a oceňovaným fotografem, jeho mladší kolegy spojuje i fakt, že se k focení dostali relativně nedávno a mají svá jiná povolání.

"Fotím každodenní život, chodím na trhy, na tradiční slavnosti a zachycuji tyto okamžiky. Hledám na ulicích surrealistické momenty, je to pro mě něco jako terapie," řekl Gabi Ben Avraham. Pracuje v softwarové společnosti, žije v Tel Avivu, který nikdy neopustil a který je předmětem mnoha jeho snímků. V 80. letech fotografoval na klasický filmový materiál, fotoaparát ale neměl 20 let v ruce, dokud mu před několika lety žena nevěnovala digitální fotoaparát.

Ilan Ben Yehuda pracuje jako grafický designér v módním průmyslu. Fotografovat začal před deseti lety, na výstavě má také snímky z telavivského pobřeží a z ultraortodoxní jeruzalémské čtvrti Mea Shearim. Všichni autoři fotografií se snaží zachytit jedinečný moment, který často v danou chvíli vidí jen oni. Vypráví tak příběh ulice, běžného života a společnosti.