Co vás vedlo k tomu uspořádat vlastní festival?
Vždy se rádi chytíme příležitosti vyzkoušet něco nového, ukázat divákům naši práci v novém kabátě. Dlouhou dobu nás lákalo uspořádat malý festival v naší produkci, kde bychom propojili naší tanečně akrobatickou tvorbu s dalšími umělci.

A proč jste si jako místo konání zvolili právě amfiteátr na Vyšehradě?
Místo vyšehradské letní scény je jedinečné svou polohou i atmosférou. Lepší místo na pořádání festivalu pod širým nebem jsme si ani nemohli přát.

Na jednotlivých akcích spolupracujete s celou řadou zajímavých umělců, jak vymýšlíte společný program?
Dramaturgický námět všech večerních představení jsme vytvořili na míru hlavnímu hudebnímu hostovi. Každý umělec měl volnou ruku ve výběru žánru a rámcového tématu, náš umělecký tým pak toto téma zpracoval do konkrétní podoby. Většina vystoupení bude hravých a z části improvizovaných. Nepůjde tak o klasický koncert ani o divadelní nebo novocirkusové představení, ale o jejich kombinaci. Například vystoupení Vojty Dyka pracovně nazýváme hudební laboratoř. Vojta společně s beatboxerem Endruem a Jenem Hovorkou budou v roli mimozemských návštěvníků, kteří zkoumají zvuky všeho druhu.

Podle čeho jste vybíral umělce, které jste oslovil?
Oslovil jsem umělce, jejichž tvorba je mi blízká, zajímá mě, a u nichž jsem si byl jist, že vzájemná spolupráce může přinést něco nového a pro diváky zajímavého.

V programu je i několik vašich představení včetně toho zahajovacího. Čím bude zvláštní?
Zahajovací večer je jakási retrospektivní „představovačka“ veškeré naší divadelní tvorby. Diváci se tak můžou těšit na ukázky ze všech představení a projektů, které jsme za dobu fungování Losers Cirque Company vytvořili. Během večera poznají celou naši skupinu z bližšího pohledu, dojde možná i na vystoupení dua DaeMen (vítězové Česko Slovensko má talent 2010, jedním z dua byl Petr Horníček).

Kdybyste měl diváky pozvat na jeden večer – jaký je váš osobní tip?
Je těžké se rozhodovat, všechny večery budou opravdu jedinečné.

Program
17. 5., 20.30 – zahájení – Losers Cirque Company
18. 5., 20.30 – Losers Cirque Company: Walls & Handbags
19. 5., 20.30 – Skety & EnDru & Losers Cirque Company
20. 5., 20.30 – Losers Cirque Company: The Loser(s)
21. 5., 20.30 – Vojtěch Dyk & EnDru & Jen Hovorka & Losers Cirque Company
22. 5., 20.30 – Klara & The Pop & Losers Cirque Company
23. 5., 20.30 – Dan Bárta & EnDru & Losers Cirque Company