V pražském Divadle Broadway uvádějí od podzimu loňského roku muzikál na motivy života Maty Hari, která byla známa také jako kurtizána a milenka mnoha prominentů. Její život se stal již dříve předlohou mnoha románů a filmových zpracování.

close Muzikál Mata Hari zoom_in Autorem hudby k muzikálu je Michal David, skladby otextoval Lou Fanánek Hagen. Režie se ujal Radek Balaš, autor koncepce a libreta. Do hlavních rolí autoři obsadili Kateřinu Brožovou, Yvettu Blanarovičovou, Martina Stropnického, Marka Vašuta, Mariana Vojtka, Josefa Vojtka, Jiřího Langmajera, Aleše Hámu, Josefa Laufra a mnoho dalších, převážně divadelních herců.

"Byla to víc princezna, děvka, umělkyně, milostnice, dobrodružka nebo nešťastná matka milující své děti až za hrob? Špiónka, která za sebou nechala statisíce mrtvých? Nová Salomé? Obětní beránek válčící země? Nic z toho, nebo ještě něco víc? Připravte se na seznámení s mimořádnou ženou. Se ženou, která vás nejednou překvapí, se ženou tak vzdálenou i tak blízkou, že pochopíte, proč ještě dnes stále dráždí lidi a probouzí vášně," zamýšlí se režisér představení Radek Balaš.

close Muzikál Mata Hari zoom_in Soutěž o vstupenky na představení Mata HariSoutěžní otázka:
Kdo je autorem textů skladeb v muzikále Mata Hari?

a) Marián Vojtko
b) Lou Fanánek Hagen
c) Michal David

Odpovědi zasílejte do 10. března do 12 hodin na e-mail: soutez.prazsky@denik.cz, do předmětu uveďte heslo „MATA HARI". V e-mailu nezapomeňte uvést adresu a své telefonní číslo, na kterém vás budeme informovat o případné výhře.

Výherce získá 2 vstupenky na muzikál Mata Hari, který se uskuteční ve dnech 14. či 15. března v Divadle Broadway.

Výherci soutěže

Mirka Řípová, Benátky nad Jizerou
Lukáš Hönigsfeld, Mladá Boleslav