Hra je příběhem chlapce, který se touží stát králem. Na cestě za svým snem a politickou kariérou jde ale "přes mrtvoly". Hra má poukázat na prosazování moci nad médii, ekonomickými vztahy i lidmi samotnými.

Inspiraci k námětu hry přinesl život sám 

„Naším cílem je především diváka pobavit. Kombinace reálných situací z natáčení TV talkshow s živým zpěvem a tanečními výstupy herců připomíná fantaskní kabaret," uvedl ke hře režisér Ivo Šorman. Inspiraci k námětu Červeného Kukiše přinesl Deutschovi život sám a především nespokojenost se současnou politickou situací.

„Možná podoba s českými politiky je však - samozřejmě - čistě náhodná!" zdůraznil Deutsch. Aktuálnost hry podle něj potvrdila i reakce potenciálních sponzorů a majitelů reklamních ploch, kteří kvůli přílišné kontroverzi odmítli hru podpořit. „Zafungovala tak - dle našeho očekávání - autocenzura vyvolaná strachem ze mstivého stíhání," zmínil autor scénáře.

Název hry nese v sobě výrok ministra financí

Deutsch ve hře ztvárnil roli mluvčího Vlčáčka. Malého Kukiše a zároveň redaktorku Písaříkovou zahraje Veronika Svozílková, v dalších rolích se objeví Pavla Drtinová, Pavel Krejčí a Josef Chytil. Do letních prázdnin soubor odehraje dvě reprízy tohoto představení, na podzim chystá turné po regionálních divadlech.

Název hry v sobě nese výrok vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO), který v lednu odmítl v České televizi vysvětlovat do detailu své majetkové poměry a doplnil to slovy "sorry jako". Výrok se stal terčem vtipů na sociálních sítích, na facebooku například vznikla komunitní stránka Sorryjako, do níž uživatelé vkládají vtipy na Babišův účet. Hashtag #sorryjako se objevil také u stovek příspěvků na twitteru.

Na politickou satiru reagovaly inscenace Ovčáček čtveráček či Blonďatá bestie 

Na politické dění reagovali například loni zlínští divadelníci vznikem inscenace Ovčáček čtveráček. V divácky úspěšném kabaretu si dělali legraci z některých představitelů české politiky, ale především z prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Za vznikem hry stály události související s udělováním státních vyznamenání, ve hře se tak kromě Ovčáčka objevil i dalajlama, Jiří Brady, několik politiků i zpěvák Daniel Hůlka. V roce 2011 diváky pražského klubu Rubín pobavila politická satira Blonďatá bestie inspirovaná skandálem kolem parlamentní strany Věci veřejné a odposlechy okolo poslankyně Kristýny Kočí.

Divadlo Mana bylo opraveno 

Divadlo Mana sídlí v budově Husova sboru ve Vršovicích na Moskevské třídě, v prostorách zrušeného Jiráskova divadla, které tam působilo od roku 1931. V roce 2004 se majitel budovy, kterým je Náboženská obec Církve československé husitské, rozhodl vrátit prostor někdejšího divadla původnímu účelu. Divadlo bylo opraveno v několika etapách mezi lety 2009 až 2013, na projektu se podílel i herec a architekt David Vávra. Divadlo bylo znovu uvedeno do provozu na jaře 2014.