Bitvy začínají od 13 hodin a 20.15 hodin, na Vítkov bude možné se dopravit bezplatnou kyvadlovou dopravou od metra C Florenc, jejíž autobusy budou vozit lidi na Ohradu. Odtud bude již jednoduché dojít příjemnou procházkou po rovině na místo konání slavnosti. 

„Minulý ročník Husitů na Vítkově se setkal s obrovským zájmem. Věřím, že další pokračování, kdy se připomene nejen bitva ze 14. července roku 1420, ale i upálení mistra Jana Husa, od kterého uběhlo 6. července 599 let, bude ještě úspěšnější,“ uvedla starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová.

Diváci uvidí rekonstrukci celé bitvy

Vrch Vítkov se opět promění v bojovou bitevní vřavu, kde se utká husitská posádka ukrytá ve srubu s vojskem míšeňských křižáků, které donutí ustoupit z Vítkova. Tím prakticky ukončí křížovou výpravu krále Zikmunda Lucemburského.

Rekonstrukce celé bitvy se zúčastní okolo 100 válečníků včetně dobové bojové techniky. Nebudou chybět pavézy, palisády, střelné zbraně, rytířská brnění nebo skvostné panské jezdectvo. Celou akci má doprovázet zasvěcený komentář, který vysvětlí vývoj husitského hnutí včetně zásadních historických postav Jana Husa a Jana Žižky z Trocnova.

Zdůrazněna bude především samotná bitva, která ukáže útok jezdců na srub, jejich odražení a další bitky pěších křižáků s husity. Vyvrcholením bude husitský protiútok, jenž skončí definitivní porážkou křižáckých vojsk.

Akce nabízí i doprovodné programy

Kromě velkolepého bitevního klání čekají na diváky další doprovodné programy. Vrch na Vítkově se promění ve středověký tábor, kde se budou konat rytířské souboje, přehlídky zbraní, dobové tance nebo módní přehlídky. Různé historické skupiny předvedou svoje umění.

Hudební kapely Subulkus, Arcus, Musika Vagantium zahrají a zazpívají světskou hudbu 12. až 15. století, ať už v autentickém nebo současném provedení. 
O atraktivní bojové scénky se postarají skupiny Inferno, Gotika či Šerm Balteus.

Nebudou chybět i atrakce pro děti - soutěže v hodu sekerou, nožem, kopím či v lukostřelbě na trojrozměrné terče. Děti se budou moci svézt na středověkém kolotoči, soutěžit v přetahování či malovat na perníčky. Na místě bude 
i venkovská zoo s hospodářskými zvířaty – beranem, vepřem, kozami a slepicemi.