Z potravin budou k ochutnání výrobky českých značek Klasa a Regionální potravina, které je možné si koupit i domů. Představí se téměř dvě desítky vinařství, mezi nimi i Český archiv vín, Víno Blatel, Spielberg, Tanzberg Mikulov, Vinařství Krásná hora či Wine concept. Zaplatit za degustaci se vyplatí hned dvakrát: nejenom, že ochutnáte kvalitní vína, ale jako vstupenku dostanete originální skleničku.

Chybět nebude folklór, šermíři ani soutěž

close Vinobraní na Pražském hradě. zoom_in Na Vinobraní se nikdo nudit nebude. V Královské zahradě vystoupí folklórní soubory, do historie nás zavedou vystoupení šermířských skupin. Pro rodiče s dětmi připravila stálá expozice Příběh Pražského hradu soutěž, v rámci které se dozvíte spoustu zajímavostí o českých korunovačních klenotech.

V rámci akce se otevřou i "produkční zahrady", kam se běžně nedostanete. Pěstují tady tisíce orchidejí, anturií a gerber, které se používají pro výzdobu Pražského hradu při protokolárních akcích.

close Vinobraní na Pražském hradě. zoom_in Co, kdy a kde?

Produkční zahrady budou otevřeny od 10 do 16 hodin, ochutnávky potravin na terase Jízdárny od 10 do 18 hodin a program v Královské zahradě začne od 11 hodin. Rodinné soutěže se můžete zúčastnit od 10 do 17 hodin. Podrobnější informace najdete ZDE.

Čtěte také: Vinobraní na Hradě nabízí jídlo, pití a zábavu pro celou rodinu