1/2

Pátek 9. února

Fidlovačka: Dánská dívka

Kdy: Pátek od 19
Kde: Divadlo Na Fidlovačce, Křesomyslova 625/4, Praha 4
Za kolik: 469-619 Kč

Kodaň, 1924. Exploze radosti ze života, která zaplavila Evropu po světové válce, se dostává i sem, do hájemství malé mořské víly a kovového moře. Tuto divokost v sobě má i Greta, dcera amerického velvyslance, talentovaná, ale ne příliš úspěšná malířka. Dívka s nemístným vystupováním si vybere za muže nejúspěšnějšího krajináře té doby, Einara Wegenera. Při práci na potrétu operní divy Greta požádá Einara o pomoc. Udělá si z něj modelku. Netuší ovšem, že rozmotala dávné trauma. Že v nitru jejího manžela žije žena - Lili. A Greta se ve své bezpodmínečné lásce a odvaze rozhodne, že Lili pomůže na svět. A profesor Bolk je připraven…

Švandovo divadlo: Smrt mu sluší

Kdy: Pátek od 19
Kde: Švandovo divadlo na Smíchově, Štefánikova 57, Praha 5
Za kolik: Od 480 Kč

Bob Barel je diváky milovaný seriálový herec a kritiky nenáviděný divadelní herec. Nyní je však na dosah získání ceny Thálie za nejlepší herecký výkon. Od vítězství ho dělí jen jediné – hlas obávaného kritika, který ve volném čase na objednávku pořádá koncerty navazující na bytové divadlo Vlasty Chramostové. Bobův věrný přítel a především jeho agent v jedné osobě Kamil je ale připraven pomoci mu kritikův hlas získat. A jejich přesvědčovací metody jsou přímo smrtící.

Sobota 10. února

Fidlovačka: Famílie

Kdy: Sobota od 15
Kde: Divadlo Na Fidlovačce, Křesomyslova 625/4, Praha 4
Za kolik: 449-599 Kč

Když se Nickovi rodiče odstěhují na druhý konec Spojených států, zůstává svobodný mladík pod bedlivým dohledem svých babiček a dědečků z matčiny i otcovy strany. Každou neděli je k nim pozván na oběd. A protože jsou jeho prarodiče italského původu, vyznačují se tyto rodinné sešlosti kromě skvělého jídla i velmi vřelou živou, pro Nicka někdy až příliš živou, atmosférou. Na jedné z návštěv Nick chystá oznámit fantastickou novinku: dostal pracovní nabídku, po které tolik toužil. Nickovo povýšení má ale jednu podmínku, která u rodinného oběda vyvolá velké pozdvižení a spustí lavinu dalších událostí.

Jazz Dock dětem: Princ Bajaja

Kdy: Sobota od 16
Kde: Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2, Praha 5
Za kolik: 150 Kč

Nádherná a tak trochu němá klasická pohádka Boženy Němcové zahraná s tradičními marionetkami. Někdy je méně slov mnohem více aneb Věřte koňovi, vždyť má větší hlavu! Hraje Kateřina Tichá.

Sněť & Sequestrum: Křest společného alba a spousta hostů

Kdy: Sobota od 18
Kde: Futurum music club, Zborovská 7, Praha 5
Za kolik: 600 Kč

Pražská SNĚŤ v únoru v Praze pokřtí novou split nahrávku s dánskými SEQUESTRUM. Organizačně pojato jako malý festival, neb na křtu vystoupí celkem sedm kapel… Line-up křtu vedle dvou hlavních protagonistů – dánské gore deathmetalové zhůvěřilosti SEQUESTRUM se členy Undergang, Phrenelith, Chaotian a dost možná všech ostatních dánských kapel, a pražských deathmetalistů SNĚŤ, která je všemi zmíněnými kapelami silně ovlivněna – čítá pět spřátelených kapel, které extrémní žánry zaberou ze všech jeho stran. Dojde na lekci patologie, ukázku duševních chorob i zvrácených choutek a dokonce jeden psychedelický výlet. Sestavu na tuzemský kvartet rozšířují INGROWING, SICK SINUS SYNDROME a INSISTENT, vedle Dánů se zpoza hranic těšte i na HALLUCINATE z Německa a SANGRE DE IDIOTAS ze Slovenska!

Koncert skupiny Lollipopz a následně Meet and Greet

Kdy: Sobota od 13
Kde: Aquapalace Praha, Pražská 138, Čestlice
Za kolik: Dle běžného ceníku 

Přijďte si užít koncert skupiny Lollipopz a následně Meet and greet. Od 13 hodin se můžete těšit na koncert skupiny Lollipopz, dále od 14 hodin se dokonce můžete s Lolllipopz pozdravit a vyfotit na Meet and greet přímo v natáčecím studiu Lollymánie.

LLNN & Sugar Horse v Kasárnách Karlín

Kdy: Sobota od 19
Kde: Kasárna Karlín, Prvního pluku 20, Praha 8
Za kolik: Od 520 Kč

Temná, drsná a post-apokalyptická, taková je čtyřčlenná sestava LLNN z Copenhagenu. Jejich poslední deska „Unmaker“ je inspirována vším post-apokalyptickým. Jde o hudební design zkázy doutnajících plání, popadaných mrakodrapů a vládnoucích technologií nad zotročeným lidstvem. Album v každém svém hřmotném koutu nabízí ponurost s přívalem bicích, kytar, výkřiků a vykresluje vzdálené sci-fi-krajiny plné destrukce a zmaru. LLNN jsou srážkou hrubého primitivismu, filmového soundtracku a umělecká vize industriální deprese, kterou vytváří svou směsicí klaustrofobického hardcoru, sludge metalu, děsivých sci-fi prvků a mohutných dronů. Na koncertě je podpoří Britové Sugar Horse. Jak o sobě sami tvrdí, mnoho lidí považuje název Sugar Horse za narážku na drogy – která je možná pro kapelu, která zní jako poslední okamžiky třídenního flámu, příhodná. Tato čtveřice, která se divoce prohání mezi temnotou a světlem, bolestí a blažeností, posvátným a profánním, svou naprostou nepředvídatelností skvěle doplní temné vize LLNN.

Japanese Culture Day

Kdy: Sobota od 11
Kde: Manifesto Anděl, Ostrovského, Praha 5
Za kolik: Dle běžného ceníku 

Den japonské kultury – odhalte kouzlo Japonska a zažijte esenci japonské kultury plné umění a chuti. Podrobný program zde.

Zjasněná noc

Kdy: Sobota od 19.30
Kde: Kostel sv. Šimona a Judy, U Milosrdných 867/2, Praha 1
Za kolik: 280-480 Kč 

Pražští komorní sólisté pod vedením uměleckého ředitele Radka Baboráka, rezidenční soubor kostela sv. Šimona a Judy, Vás zvou na svůj první koncert v tomto roce s názvem Zjasněná noc. V rámci koncertu se poprvé v Praze představí jako sólista a dirigent houslista izraelského původu, emeritní koncertní mistr Berlínské filharmonie, Guy Braunstein. Druhým sólistou večera bude jeden z našich nejúspěšnějších violoncellistů mladé generace, Vilém Vlček.

Neděle 11. února

Žižkovský masopust

Kdy: Sobota 13-18
Kde: Žižkov, Praha 3

V pořadí již 29. ročník tradičního Žižkovského masopustu je tu! Masopustní průvod tentokrát povede z Kostnického náměstí okolo radnice a skončí před Atriem na Žižkově. Užijete si i doprovodný program na jednotlivých místech. A dejte se záležet na maskách, ty nejzajímavější budou odměněny.

O kóče a pséku

Kdy: Neděle od 15
Kde: Vyšehrad (Staré purkrabství), Praha 2
Za kolik: 130 Kč

Na motivy pohádky O pejskovi a kočičce.Inscenace byla oceněna na festivalu loutkového divadle Amplion.

Kája a Bambuláček - Bambulková show

Kdy: Neděle od 10
Kde: Městská knihovna, Mariánské náměstí 98/1, Praha 1
Za kolik: 350 Kč

Nová Bambulková show s Kájou a Bambuláčkem je tady! Bude se zpívat, tancovat a samozřejmě i soutěžit. Společně si zazpíváme nové písničky, ale zazní i známé hity, jako například Dalmatin, Kulička nebo Lama dance. Během show se nebude nudit žádný malý, ani velký Bambuláček. Přijďte si s rodinou užít Bambulkovou show!

Přehled zajímavých vícedenních akcí najdete na následující stránce

arrow_left Předchozí
1/2
Další arrow_right