Na Klementinských nádvořích v centru Prahy se návštěvníci můžou i v neděli těšit na interaktivní světelné instalace, živý zpěv i světelná a akrobatická vystoupení. V areálu se s dětmi vítají andělé na chůdách, kteří poté odcházejí do pražských ulic. Andělský průvod bude k vidění i v okolí Mariánského náměstí a dále na Letné a holešovické tržnici.

"Přišli jsme před chvilkou, ale líbí se mi to moc. Jsou tu světla, ptáci, tanečníci, andělé. Všechno je úžasný. Přišla jsem s dětmi, říkala jsem si, že se to bude líbit hlavně mně, ale jim taky. Šla bych i bez nich,“ říká návštěvnice Lucie.

Svítící květy, divadlo a hudba

Fénixova zahrada obsahuje několik svítících interaktivních objektů, které dávají prostor pro performance i vlastní prozkoumání. Cílem divadelní galerie je vytvořit dojem snového světa, ve kterém se návštěvníci mohou pohybovat libovolně či v doprovodu kustodů. Kustodi jsou akrobaté, chůdaři a žongléři v zářících kostýmech. Jednotlivé obrazy Fénixovy zahrady ožívají i díky vystoupením, konajících se v pravidelných intervalech.

Květy tvoří úsporné LED technologie s vlastním softwarem. Stonky a listy jsou kovové. Interaktivita spočívá i v samotných performance, které zahradu oživují a počítají s těsnou blízkostí publika. Atmosféru dolaďuje snová melodie, kterou pouští nenápadný dýdžej. V představeních účinkují umělci z V.O.S.A. Theatre a Blackout Paradox.