Diváci se mohou těšit na čaroděje ohně Striga v podání Josefa Vojtka a Tomáše Trapla, Petra Koláře a Jana Apolenáře v roli Grga- krále skřetů, na Mariana Vojtka a Radima Schwaba jako krále upírů Kela, Viléma Čoka a Filipa Grégra v roli Kekse- Krále ušounů a dále na Jakuba Šlégra, Tomáše Hundžu- Illa Král vran. Nesmíme opomenout také na jedinou ženskou roli čarodějky Efiné v podání Vandy Károlyi a Markéty Procházkové. Dále se mohou diváci těšit na nádherné kostýmy výtvarníka Romana Šolce a úchvatné scény pánů Marka Hollého a Zdeňka Flemminga.

Režisérka Miriam Landa o muzikálu Klíč Králů řekla:

"Zatím nebylo dílo, které by vznikalo za šílenějších a neuvěřitelnějších okolností než Klíč Králů. Na začátku zkoušek jsem říkala všem hercům a zpěvákům, že toto dílo je jen pro odvážné a přitom jsem nevěděla, že mluvím hlavně k Danovi, k sobě a k Oldovi Lichtenbergovi. Chtěla jsem, aby všichni naše dílo brali za své. Viděla jsem před sebou jen výsledek a padlo pár hlav. Věděla jsem, že Dan píše ve studiu a že tu naši operu nepíše, ale žije. To byl můj motor, který mě hnal dopředu bez zaváhání. Začala jsem věřit, že vše je správně, ať se stane, co se stane, že to tak má být. Moje motto bylo a je: ,,Nevzdávám se dřív, než mě osud dožene!"

Josef Vojtek vzpomíná:

"Byli to právě Mirjam a Dan Landovi, co mě vzali s sebou na první let světem muzikálů a ta muzikálem Krysař. Ten let světem fantazie, dobrodružství, lásky a neuvěřitelných příběhů, co trvá dodnes a já ani na chvilku nelituji, že jsem tenkrát souhlasil, i když to někdy nebyl let zrovna klidný. Přeji Vám všem, aby jste si užívali představení rockové opery klíč králů v Divadle Broadway tak, jako si ho užívám já, a aby vás svět fantazie, dobrodružství a lásky provázel celý život."

Podle manželů Landových se muzikál řadí do kategorie rockové "scifi/fantasy" opery.

Výherci soutěže o 2 vstupenky na muzikál KLÍČ KRÁLŮ
Soutěžní otázka:

Do jaké kategorie se podle manželů Landových řadí muzikál KLÍČ KRÁLŮ?

Správná odpověď:

Manželé Landovi muzikál řadí do kategorie rockové "scifi/fantasy" opery.

Výherci:

Václav Dřízhal (Pečky)

Věra Uhlířová (Praha 9)

Miroslava Brhlová (Praha 8)