Jak Petr Malásek podotkl, úkolem barového pianisty je však především nerušit; v tom se soutěží dost obtížně. Pořadatelé proto zvolili nyní již zavedené jméno Pianista roku, soutěž nicméně ctí svoje kořeny a soutěžící musí pokrýt - jako správný barový pianista, který zahraje vše - téměř všechny žánry.

Tématem druhého kola byl tanec. Soutěžící si museli připravit tři tance evropského původu a tři tance exotické. Na místě si potom losovali od každého jeden. Hostem večera, který soutěž otevíral, byl mladý pianista Matyáš Novák, žák porotkyně Jitky Fowler Fraňkové. Koncertuje doma i v zahraničí (Německo, Rakousko, Polsko, Lucembursko, Španělsko, Itálie, Čína).

Je vyhledávaným komorním hráčem a korepetitorem, velkým znalcem a milovníkem železniční dopravy, členem Českého svazu chovatelů, ve volném čase rád peče. Brilantně zahrál skladby Bedřicha Smetany a Ference Liszta a pak už propukla soutěž naplno. Z evropských tanců se hodně hrály valčíky, zazněl však i čardáš a mazurka. Z neevropských tanců letos téměř výlučně vítězila latina, takže nebyla nouze o samby a bossa novy.

Mistr etikety i vtipu

Nečekaným hostem večera byl známý odborník na etiketu Ladislav Špaček. Jeho krátké vystoupení dokázalo, že je nejen mistrem etikety, nýbrž i vtipu, takže se mu dostalo bouřlivého ocenění.

V závěru večera museli porotci oznámit, kteří čtyři soutěžící tentokrát vypadli. Byli to Pavel Partyka, Elton Lodewyk, Iva Bartošová a Laďka Jančová, která vypadla již v prvním kole, ale hlasování diváků na internetu ji dalo druhou šanci, kterou bohužel neproměnila. I vy můžete rozhodnout, který z těchto vyřazených pianistů dostane druhou šanci a postoupí do třetího kola v neděli 6. března.

Jejich výkony si můžete poslechnout a hlasovat můžete ZDE, kde najdete i informace o vstupenkách na třetí kolo.

Čtěte také: Pianista roku 2015 skončil velkolepým finále, zvítězil Tomáš Impellizzeri