Třicítka vinařů z Moravy ale i z Čech tam nabízela své produkty a komu během koštování vyhládlo, mohl ochutnat čerstvé pečivo, francouzské sýry, domácí uzeniny nebo dokonce palačinky. Po celý den navíc ve starobylém sklepení zámku probíhaly řízené degustace, kde se každý mohl o tomto moku dozvědět i něco navíc.

„Líbí se nám zdejší příjemná atmosféra. S manželkou jsme si dali už dvě skleničky ryzlinku, na burčák moc nejsme. Rodičům jsme ale vzali do lahve, ti si na něj potrpí," vypráví se smíchem Petr Boháč, který přišel na tuto akci už počtvrté za sebou.

Přestože se jednalo o svátek vína, dorazilo i množství rodin. Děti pak vyžití našly zejména u dobrovolníků ze Sokola Troja, kteří pro ně připravili v prostorách zahrady program. V nabídce bylo malování na obličej, obrázková cesta nebo dokonce lukostřelba.

„Chtěla jsem sem s kamarádkou zajít, ale nevěděla jsem, jak se na to budou tvářit děti. Naštěstí se tady také zabaví," vysvětlila Tereza Sedláčková a se skleničkou v ruce pozoruje, jak její dcera absolvuje jednu z atrakcí pro děti - cestu naboso.

Organizátoři zpřístupnili kromě severního nádvoří, kde z pódia zněla především klasická hudba a cimbálovka, i to jižní. Tady hrály kapely současné hudební žánry.

Neuvěřitelné štěstí

Průběh celé akce si pochvaloval i starosta městské části Praha - Troja Tomáš Bryknar. „Nechci to zakřiknout, ale máme neuvěřitelné štěstí. Letos je sedmnáctý ročník a ani jednou nepršelo tolik, abychom museli program zrušit, nebo přišla jen hrstka lidí," řekl Pražskému deníku starosta.

U zrodu celé akce před lety stál druhý starosta Troji Oldřich Adámek, který založil tuto tradici. Jeho nástupci Tomáši Drdáckému se pak podařilo povýšit zdejší vinobraní na úroveň celoměstské akce.

Podle současného starosty Bryknara se návštěvnost obvykle pohybuje mezi 3 až 5 tisíc lidí, trumfovat se s podobnými akcemi v počtech přítomných lidí ale nechce.

Jedna vstupenka

Současně s vinobraním v Trojském zámku probíhalo další hned vedle přímo na Vinicích svaté Kláry. Přestože organizátorem nebyla radnice, nýbrž botanická zahrada, na obě akce platila jedna vstupenka.

Na malebném místě uprostřed vinohradů pak bylo k dostání nejen víno od osmi tuzemských vinařů, ale bezesporu největším lákadlem byla možnost ochutnat produkty přímo ze zdejších vinic.

Kdo v uplynulém víkendu slavnosti vína v Praze promeškal, nemusí smutnit. Už tuto sobotu si může zajít na burčák na Pražský hrad a o týden později se navštívit vinobraní na náměstí Míru nebo v Grébovce.

Vinař z Úval u Prahy Miloš Pálek: Lidé si musí vždy uvědomit, co chtějí pít

close Vinař z Úval u Prahy Miloš Pálek. zoom_in I když většinu hroznů kupuje od vinařů z Mělnicka nebo z Moravy, víno sám úspěšně už roky vyrábí v Úvalech u Prahy. Miloš Pálek říká, že úkolem vinaře je najít zákazníka, který bude chtít pít kvalitní víno.

Kde vyrábíte svá vína?

U nás v Úvalech kousek od Prahy mám výrobnu, kde víno vzniká.

Jak se daří vínu, které roste v Praze a v jeho nejbližším okolí?

Většinu hroznů nakupuji, ale daří se mu tady. Zkoušel jsem pěstovat u rodinného domu rýnský ryzlink a muškát moravský. Vždy ale především záleží na konkrétní poloze.

Jak ovlivňuje úrodu letošní velmi suché léto?

Sucho révě příliš nevadí, protože má poměrně hluboko kořeny.

Roste ještě zájem mezi Pražany o víno?

Určitě se stále zvyšuje zájem, ale v Čechách je přece jen stále víc zakořeněné pití piva.

Mnoho vinařů si stěžuje na dovoz levných a často nepříliš kvalitních hroznů ze zahraničí. Souhlasíte?

To je těžké. Lidé si musí uvědomit, co chtějí pít. Jestli chtějí kvalitní víno, tak to určitě není mnoho dovozových, co se sem valí. Je to ale dáno cenou. Je potřeba najít zákazníka, který bude chtít pít kvalitní víno.

Měli by se tedy Češi ještě lépe naučit pít víno?

Myslím, že už se hodně naučili, za dobu, co to sleduji. A zlepšila se i samotná kvalita vín z naší provenience.

Z jakých odrůd vyrábíte víno?

Mám rád klasické odrůdy jako rýnský ryzlink, rulandské šedé, ve svém repertoáru mám i muškát moravský. Pro hrozny tramínu si pak jezdím až do Německa.

Existují obecné rozdíly mezi víny z Čech a z Moravy?

Každé místo má svoje specifikum, velké rozdíly jsou i mezi jednotlivými lokalitami na Moravě. Záleží hodně na zemitosti.