Opera zazní v novodobé historii přírodního amfiteátru již posedmé. Představení se připravuje na 4. září, začátek bude jako obvykle ve 14 hodin.

Po dvou uvedeních Prodané nevěsty v letech 2005 a 2006, Rusalkách (2007 a 2008), Jakobínovi (2009) a Libuši (2010) zazní letos opera, která se tu ještě nikdy nehrála – Smetanův Dalibor složený na slova Josefa Wenziga. V hlavních rolích opět vystoupí sólisté opery Národního divadla a Státní opery Praha pod vedením dirigenta Jana Chalupeckého.

K šáreckému divadlu se lze dostat několika způsoby. Autem po Evropské a Vokovické až k parkovišti u koupaliště Džbán. Dál už pěšky po vyznačené cestě.

Tramvají lze jet od metra Dejvická na stanici Nádraží Veleslavín a odtamtud opět po vyznačené trase: Vokovická, V středu a dál označenou cestou k divadlu. Počítejte s asi 30 minutami chůze.

Lze jet také autobusem 119 do Divoké Šárky a odtamtud pěšky kolem koupaliště, zahradní restaurace Dívčí skok a u Čertova mlýna lesní cestou do strmého kopce asi 200 metrů. I tato cesta bude viditelně značena.

Jak uvedl tiskový mluvčí Prahy 6 Martin Šálek, vstup na operu bude jako vždy zdarma. V minulých letech bylo počasí k účinkujícím i divákům shovívavé, ale přesto doporučujeme vzít s sebou pláštěnku a přikrývku.