V divadle Minor, na Novoměstské radnici a v ulicích nabídne až do neděle více než 50 koncertů, tanečních a divadelních představení i workshopů. Speciálně pro jarní Struny dětem vzniká hudebně-divadelní projekt s názvem Zvuky nočního lesa, připravený v režii Jiřího Adámka pro prostory Novoměstské radnice.

Divadlo, hudba, tanec a workshopy

Děti a jejich rodiče se mohou těšit také na nové představení z minorské produkce Sněhová královna, v programu je opět autorský projekt Pišlici pianistky a skladatelky Beaty Hlavenkové podle knihy Filipa Rychlebského, jehož protagonisty jsou i Trojan a Dusilová.

Töpferová vystoupí s písněmi z alba Milokraj, které vznikly ve spoluautorsví s kontrabasistou a skladatelem Tomášem Liškou. Inspirují se moravskou a českou lidovou hudbou i jazzem či world music. Polívková má v programu festivalu hudebně-taneční představení Hysterie tance, na kterém se podílí Michal Kurtiš, Baborák dětem ukáže různé možnosti hry na lesní roh.

Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií

„Další umělci zvučných jmen jako choreograf Jan Kodet, výtvarnice Lela a Ester Geislerovy nebo režisérka Lenka Tretiagová se budou dětem věnovat i na originálních workshopech, připravených s jediným záměrem: představit dětem pestrý svět umění a dalších tvořivých aktivit, umožnit jim nadchnout se pro umění," uvedli pořadatelé. Jednotlivé akce jsou rozděleny podle věkových kategorií, další informace k festivalu jsou na jeho webu.

S podtitulem Když si múzy hrají se festival uskuteční letos poprvé i v jarním termínu. Předchozí ročníky byly do předloňska součástí hudební přehlídky Struny podzimu, která se loni neodehrála. Od loňského sedmého ročníku se tak festival Struny dětem osamostatnil.