Metallica od 20 hodin odehraje 17 skladeb na přání tuzemského publika. To mohlo pro své oblíbené písně hlasovat bezmála půl roku. Vybralo hity jako Master Of Puppets, One, Enter Sandman, Fade To Black, The Unforgiven, Nothing Else Matters, Seek And Destroy, Battery, Sad But True nebo Whiskey In The Jar.

Pod názvem Aerodrome se letos v Praze na Výstavišti konají dva festivaly. První, který uvedl Avenged Sevenfold, Powerman 5000, Hentai Corporation a Roba Zombieho, se odehrál již 17. června. Navštívilo ho přibližně 5000 lidí. V úterý pořadatelé podle předprodejů očekávají až pětkrát vyšší návštěvu.

Metalliku provází bouře

Častým námětem rozhovorů přítomných je počasí, lidé se obávají avizovaných bouřek. Také poslední vystoupení Metalliky před dvěma lety v Praze provázela nepřízeň počasí. Proslulá metalová skupina tehdy přilákala podle pořadatelů na fotbalový stadion Slavie přes 30 tisíc lidí dvou generací.

Norské Kvelertak vystřídají „finští králové melodického death metalu" Children Of Bodom. Pětice se zformovala v roce 1993 a do dnešního dne vydala osm studiových alb, kterých se celkově prodalo více než čtvrt miliónů kusů. Z Children Of Bodom to učinilo jednu z nejúspěšnějších finských kapel všech dob.

Zahraje i oceňovaná kapela Alice In Chains

Kolem 18. hodiny se návštěvníci mohou těšit na grungeové průkopníky Alice In Chains, kteří za svoji kariéru vydali pět studiových alb, prodali na 25 miliónů kopií a získali osm nominací na ceny Grammy. Přestože se skupina nikdy oficiálně nerozpadla, od roku 1996 devět let nevykazovala žádnou činnost. Důvodem byla drogová závislost jejich frontmana Layne Staleyho, která v roce 2002 vyústila v jeho předávkování.

Alice In Chains se před čtyřmi lety s novým zpěvákem Williamem DuVallem představili na festivalu Sonisphere v Milovicích na Nymbursku vedle kapel Metallica, Megadeth, Anthrax a Slayer. Čeští fanoušci mohli již předtím navštívit například v roce 2006 jejich koncert ve Zlíně nebo o tři roky později v pražské Lucerně.

Před osmou hodinou převezme pódium Metallica se speciální show By Request.