Pamětníci hitů této party, kterou část převážně mladšího publika zbožňovala a část jí nemohla přijít na jméno, však možná současnou produkcí Johna Kellyho budou překvapeni.

Jeho pražský koncert, který má být jediným ve střední a východní Evropě v tomto roce, totiž nabídne spojení rockové opery a baletu. Chybět nebudou neobvyklé kostýmy, baletní tanečníci, koncepční příběh a zvláštní vizuální efekty. To celé pod hlavičkou seskupení nazvaného tajemně: Elfenthal.

The Kelly Family spojující ve své tvorbě folkrock a pop sice úspěšně fungovali už od 70. let, skutečná mánie však kolem nich nastala v polovině 90. let. Písně z jejich alba Over The Hump týdny ovládaly žebříček například tehdy začínající hitparády Eso na televizi Nova. V sousedním Německu se tato deska stala dokonce nejlépe prodávaným albem v historii.

Koncerty The Kelly Family po celém světě navštívilo přes 18 milionů lidí. V roce 1995 v nedaleké Vídni při Donauinselfestu na kapelu zavítalo rekordních 250 000 diváků.

The Kelly Family se na jednom jevišti objevili spolu s Michaelem Jacksonem nebo s Lucianem Pavarottim.

S koncem 90. let však popularita kapely uvadala a navzdory novým deskám, které měly slušnou kvalitu a rockovější zvuk než nejprodávanější kusy, už The Kelly Family na své úspěchy navázat nedokázali.

Současný projekt Johna Kellyho Elfenthal na The Kelly Family nepřímo navazuje. A ukazuje, kam by se možná kapela mohla posunout, kdyby pokračovala v ozvláštňování své hudby o další alternativní a folkové prvky.