Letošním mottem festivalu je: Jazz je nářez! V Praze například vystoupí se svým sólovým projektem pianista a držitel dvou cen Grammy, Bill Laurance z kapely Snarky Puppy nebo jazz-metalová formace Panzerballett, která vystoupí 21. dubna v MeetFactory. Po více jak pěti letech se 28. dubna vrátí na české podium polská skupina Miloopa, aby představila své čtvrté studiové album Verke. Kromě pražských koncertů nabídne festival také koncerty v regionech a dětské hudební workshopy v programu nazvaném Mladí Ladí Dětem.

Jazz zazní i v dalších městech

Hlavním cílem festivalu Mladí Ladí Jazz je propagovat jazzovou hudbu především mezi mladým publikem. „Dramaturgicky jsme se v osmém ročníku zaměřili především na premiérová vystoupení a na vycházející hvězdy jazzového světa. Festival přichází letos s prozatím nejrozsáhlejším programem - v Praze se uskuteční celkem devět koncertů. Kromě hlavního města v dubnu jazz zavítá i do Olomouce, Brna, Českých Budějovic, Děčína a Zlína," uvedl za organizátory Jan Gregar.

Hvězdou loňského ročníku festivalu Mladí Ladí Jazz byl multiinstrumentalista Jacob Collier. Teprve jedenadvacetiletý Brit nabídl show plnou variací na známé písně od slavných hudebníků jako jsou Stevie Wonder, Michael Jackson nebo Ray Charles.

Více informací o programu i festivalu se nachází na webu www.mladiladijazz.cz nebo na facebooku Mladí Ladí Jazz.