Výtvarné umění na úvod oslav zastoupí vernisáže expozic Vladimíra Kokolii (Obraz podle podoby) a Kenta Huga (Sólo projekt). Týdenní oslavy tradičně doprovodí objekt umístěný nad křižovatkou ulic Dlouhá a Rybná. Letos ho tvoří trojrozměrná typografie. Skladba slov a plastický tvar vytvoří krátký prostorový verš vznášející se mezi domy nad hlavami chodců. Autorem objektu nazvaného Small Talk je Dušan Zahoranský.

V hudebním programu oslav v dalších dnech v Praze vystoupí francouzský dýdžejský a producentský projekt Dirtyphonics, drsná německá kapela Eskimo Callboy, londýnské elektronické duo Goldfrapp a producent a experimentátor Stephan Bodzin. V rámci projektu Sound Czech se 25. října zdarma na pěti scénách představí dvanáct kapel.
Divadelní část oslav v NoD zahrnuje mimo jiné představení Láďy Kardy Loutky a cigára, detektivní příběh Jana Strýčka a Martina Cikána Prokletí rodu Gordonů nebo show kolektivu pod vedením Terezy Volánkové Vinnetou. Více informací a celý program je na www.roxy.cz.

Klub Roxy se díky rekonstrukci za několik milionů korun v roce 2010 dočkal renovace interiéru. V klubu byla posílena vzduchotechnika, zvýšila se kapacita a změn doznal i design prostoru. Kulturní akce se od roku 1998 konají také v prvním patře klubu v Experimentálním prostoru NoD.