Mezinárodní festival The Legits Blast již sedm let působí na Slovensku, nyní se poprvé koná v Praze. Finále patří podle pořadatelů do světové série Undisputed World Bboy Series.

Breaking je tanec doprovázení hip hopovou hudbou 

V roce 2015 se konalo v Marseille, rok předtím v Londýně. Termín bboying používají sami jeho aktéři a říkají, že pojem breakdance vytvořila komerční média. Do Undisputed World Bboy Series se celoročně zapojí více jak 7000 breakařů ze 120 zemí.

Breaking je tanec, který je doprovázen zejména hip hopovou nebo funkovou hudbou. Při tanci se využívá mnoho akrobatických kousků, různé variace točení se na hlavě a mnoho dalších.

Breakdance je dnes oblíbený po celém světě 

Původní název pro breakdance je breaking nebo bboying (break boying). Termín bboy je zkratka pro "break boy" a bgirl je zkratka pro "break girl". Bboying pochází z New Yorku, z Bronxu 70. let, prvními tanečníky byli Afroameričané a Latinoameričané. Dnes je oblíbený po celém světě a má mnoho podob a variant. Breaking spolu s DJingem, graffiti a rapem (MCing) tvoří základní elementy hip hopové kultury.

Během sobotního finálového večera vystoupí americký MC Jeru the Damaja, po vyhlášení světového šampióna bude následovat koncert českých legend Indy & Wich, které vystřídá show slovenského rapera Separa a hip hopové kapely DMS.

Čtěte také: Slavný tanečník Sergej Polunin vystoupí v Národním divadle