Většina lidí měla s sebou květinu, kterou položila před katafalk s rakví. U ní byly věnce rodiny, květinové dary od prezidenta, premiéra, ministerstva kultury, České filharmonie, Dagmar Havlové, pražských divadel Na Jezerce, Na zábradlí, Archy, vinohradské scény či Národního divadla. V čestné stráži u rakve se vystřídali někteří Třískovi kolegové např. Jan Hrušínský, Iva Janžurová, Jaromír Hanzlík, Jiří Štěpnička, Antonín Švehlík, Taťána Medvecká a Zdeněk Svěrák.

S ním vtrhlo na jeviště autentické mládí 

Na něj i jeho umění zavzpomínal ředitel ND Jan Burian. „Význam jeho tvorby znamenal mnoho pro Národní divadlo i pro podobu a vývoj českého herectví do dnešních dnů. Spolu s ním vtrhlo na přelomu 50. a 60. let na jeviště autentické mládí - nespokojené a vzdorující, bouřící se proti zavedeným pořádkům," řekl Burian. 

Kromě Třískovy partnerky Karly Chadimové seděla v publiku herečka Marie Tomášová, se kterou herec ztvárnil titulní role v jedné z nejslavnějších shakespearovských inscenací v dějinách Národního divadla v Romeovi a Julii, v režii Otomara Krejči. Třískovy dcera vzpomínaly, jak je rodiče učili česky a přednesly báseň Josefa Václava Sládka Lesní studánka, kterou jim rodiče recitovali. 

S hercem se rozloučili i Hislký a Herman

„Žil jsi často náročné sekvence svého života, ale závěrečná bilance před nebeskou bránou dramatického nebe zní: nádherný životní příběh herce, nádherný příběh objevování smyslu přítomnosti v bytí, poslání herce, v každé dramatické postavě možnost objevování platnosti faktu, že pod každou pravdou je ukrytá hlubší pravda," vzpomněl na herce jeho kolega Martin Huba. „Zkusme nezazlívat bohu, že na chvíli zakryl oči tvému anděli strážnému. Měl jsi před sebou krásný projekt. Co může být krásnější než odejít s vědomím, že mě ještě chtějí,"dodal Huba a připomněl Mádlův film, ve kterém měl Tříska hrát. 

S oblíbeným hercem se rozloučili i překladatel Martin Hilský, který s Třískou spolupracoval, či ministr kultury Daniel Herman. Lidé tleskali i před Národním divadlem, když byla rakev vynášena za zvuku smutečních fanfár. V tu chvíli se zastavil i jinak rušný život na Národní třídě. 

V USA natočil 44 filmů 

Tříska byl nejtalentovanějším herecem generace 60. let.   V 70. letech emigroval a podařilo se mu prosadit v Hollywoodu. V USA natočil 44 filmů. Hrál ve dvou filmech Miloše Formana. Po revoluci v roce 1989 se do Česka stále vracel. Hostoval Na Jezerce a vystupoval v Shakespearovských slavnostech.

Za roli krále Leara získal ocenění Divadelních novin, Alfréda Radoka a nominaci na Thálii. Naposledy přijel do Česka kvůli natáčení filmu Jiřího Mádla Na střeše. Natáčení mělo začít koncem září. V sobotu 23. září herec spadl z Karlova mostu do Vltavy a ještě tentýž den podlehl v nemocnici následkům těžkého zranění. Policie se přiklání k názoru, že herec spadl nešťastnou náhodou.