„Akce je součástí aktivit organizovaných městskou částí Praha-Libuš ve prospěch vzájemného soužití různých národností a sblížení kultur. Od založení této akce uběhly tři roky a během nich se místní partnerství každodenně rozvíjí a národnostní rozmanitost je součástí každé z akcí," řekl starosta městské části Praha-Libuš Jiří Koubek.

Na pódiu pořadatelé připravili vystoupení profesionálních i amatérských umělců z Kolumbie a Ukrajiny. Děti mohou zhlédnout divadelní představení Baron Prášil. Stánky s gastronomií zase odhalí chutě a kouzlo cizokrajných kuchyní, ale i třeba švýcarských sýrů či vietnamských baget.

Pro děti budou připravena soutěžní stanoviště a netradiční workshopy. Třeba střelba z luku, opracovávání mastku, výroba afrického míče, či téma jablek a jejich zpracování. Jablečný mošt si děti přímo vylisují anebo ochutnají připravený z úrody zdejších jablek. Je už tradicí, že jablka v parku dobrovolníci otrhají, zpracují v moštárně a nabízejí všem na akci zdarma. Dospělí se mohou pochlubit svým originálním receptem v soutěži O nejlepší jablečný koláč.

close Pozvánka: Jablkobraní v parku Kamýk v Praze 4. zoom_in