Mogutin žije v New Yorku, z Ruska byl nucen odejít kvůli své podpoře práv homosexuálů. Věnuje se tématům odcizení a identity, zachycuje subkultury městské mládeže a sexualitu dospívajících, střet společenských norem a individuálních přání, i napětí mezi nenávistí a láskou. Je otevřeným kritikem prezidenta Vladimira Putina a ruské politiky zaměřené proti LGBT.

Název jako z Bonda 

Podtitul výstavy Srdečné pozdravy z Ruska vypůjčený z klasického špionážního filmu s Jamesem Bondem evokuje pocit vzrušení a dobrodružství. Zároveň ale připomíná, že mnozí gayové, lesby a queer lidi v Rusku svoje touhy raději skrývají.

Vzhledem k vlastní zkušenosti s pronásledováním ze strany ruských úřadů si je Mogutin vědom každodenních těžkostí, kterým čelí ruští gayové a lesby. Rozhodně však nezobrazuje Rusko černobíle.

Rusko jako ponuré místo 

„Je to takové klišé vykreslovat Rusko jako ponuré a smutné místo, také proto jsem chtěl ukázat jinou podobu země, která je pestrá, vzrušující, sexy a plná surové energie," řekl.

„V České republice můžeme mít pocit, že jsme velmi liberální, a to zejména v okamžicích jako je týden Prague Pride, ale určitě bychom neměli být příliš samolibí, co se naší tolerance týče," uvedla kurátorka výstavy Zuzana Štefková.

Šestý ročník Prague Pride začal 8. srpna. Během týdne nabízí více než 130 kulturních, společenských, diskusních i sportovních událostí a vyvrcholí jako tradičně sobotním průvodem.

Čtěte také: Praha 14 chystá otevření multifunkčního sportoviště na Jahodnici