„Ve foyeru se objeví výstava fotografií, jejichž autorem je principál Jan Hrušínský, jenž představí vlastní výběr snímků z let 1986–1994 ze zákulisí divadla a filmu, ale i ze soukromí," uvedla.

Hrušínští pod režijním vedením Menzela 

V komediální novince, jejíž český název zatím není znám, se spolu na jednom jevišti poprvé objeví Jan a Rudolf Hrušínští. S režisérem Jiřím Menzelem, pro kterého to bude první režie na této scéně, nazkouší americkou komedii, která je kromě ironie a sarkasmu plná hlubokého lidství.

„S bráchou jsme se dlouho míjeli. Ve filmu jsme společně hráli, ale jen okrajově. Moc se na zkoušení s ním těším, stejně tak na Jiřího Menzela," řekl Jan Hrušínský. Příběh dvou kumpánů, kteří si celý život dělají naschvály, začnou zkoušet v říjnu. S premiérou se počítá v prosinci.

Nová komedie na scéně divadla 

Další novinkou v repertoáru bude jevištní adaptace hry podle stejnojmenného bestseleru Timura Vernuse Už je tady zas!, která mistrně mixuje satiru a nastavené zrcadlo konfrontace se světem. Knižní předloha je na předních místech německých literárních žebříčků, zatím se jí prodalo přes milion výtisků plus skoro sto tisíc audioknih.

Satirický příběh si pohrává s představou, co by bylo, kdyby Hitler v roce 1945 nespáchal sebevraždu, ale třeba jen usnul. A kdyby se probudil v současnosti. Za režijní pult usedne režisér Matěj Balcar, který na Jezerce režíroval komedii Tři v tom.

Hra v režiji Jana Hřebejka 

„Hrou Už je tady zas! navazujeme na inscenaci Shylock s Milanem Kňažkem, kterou jsme uvedli v české premiéře na jaře. Na podzim ho představíme na významném slovenském festivalu Astorka Korzo 90," uvedl k chystané inscenaci Hrušínský. Dodal, že další inscenaci nastuduje Jan Hřebejk.

Divadlo na Jezerce uvedlo od vzniku v roce 2004 už 35 premiér, v příští sezoně oslaví Divadelní společnost Jana Hrušínského 15. výročí od založení.

Čtěte také: Divadlo v Dlouhé asi dál povede dlouholetá ředitelka Šálková