S filharmoniky vystoupí zpěvačka Jitka Charvátová. Skladby The Velvet Underground zazní v hudební úpravě Mejly Hlavsy a Dušana Vozáryho s obrazovými projekcemi evokujícími psychedelickou atmosféru 60. let.

Čtěte také: Na místě zničené galerie na Smetanově nábřeží vzniká nová 

Program nabídne i přednášku fotografa Rudo Prekopa Andy Warhol a Československo. V předsálí bude otevřená sítotisková dílna, kde si budou moci návštěvníci potisknout triko s motivem večera, obchod s pop-artovým sortimentem a malá výstava plakátů Warhola.

Výstava ukazuje počátky slavného umělce

Ve středu 22. února ve výroční den úmrtí amerického umělce začala v pražské galerii GOAP výstava Warhol/Warhola. Název připomíná, že si ikona 60. let a jedna z největších osobností americké kultury pozměnila jméno.

Výstava má podtitul Příběh o tom, jak se Andrew Warhola stal Andy Warholem a ukazuje na unikátních dokumentech počátky, rodinné zázemí a původ slávy potomka československých emigrantů. Výstava vznikla díky spolupráci galerie GOAP a fotografa Prekopa, který je s Michalem Cihlářem spoluautorem knihy Andy Warhol a Československo.