Sněhová královna je patrně nejznámější pohádkou H. CH. Andersena. Příběh je smutný, ponurý, ale autoři libreta Jan 
a Alena Pixovi jej převyprávěli tak, aby se diváci zasmáli a pobavili. Příběh umocňuje působivá hudba známého skladatele Zdeňka Bartáka ve skvělém aranžmá jeho syna Daniela, a divák se opravdu nemá čas nudit. Téměř dvouhodinové představení dokážou jedním dechem sledovat 
i nejmenší diváci.

Texty písní napsala Kristýna Pixová, text písně Sněhová královna Ondřej Suchý. Působivá je scéna Martina Černého, kostýmní výtvarnicí je talentovaná Kateřina Bláhová, choreografie celého muzikálu nastudovala Helena Peerová, závěrečnou choreografii souboje nově připravila choreografka Petra Parvoničová. Režie se ujal známý herec a režisér Lumír Olšovský.

Hlavním dějovým motivem zůstává velká láska Gerdy 
a její statečná cesta za vysvobozením milovaného Kaye. 
Na rozdíl od původní pohádky Gerda a Kay nejsou děti, ale mladí lidé, kteří mají před svatbou. Sněhová královna je složitá rozporuplná osobnost, zápasí v ní dobro se zlem, a ty jsou v muzikálu ztělesněny dvěma postavami – ONA je zlo a ON – dobro.

Za ztvárnění postavy ONY byla v letošním roce nominována Michaela Nosková na divadelní cenu Thálie. Vynikajícím způsobem ztvárňují tuto roli i obě alternace – Linda Finková a Michaela Zemánková. Dobro – postava ON, 
v podání vynikajících herců 
a zpěváků Daniela Bartáka, Lumíra Olšovského nebo Petera Strenáčika je opravdu silným zážitkem.

Podzimní soutěž

V činoherní roli Sněhové královny se střídají Dáda Patrasová a Mahulena Bočanová, v roli rozmarné letní princezny Sabina Laurinová a Eva Kleinová. Velkým hereckým úkolem je v muzikálu čtyřrole, ve které dostali příležitost Felix Slováček jr. a Jan Vlas. 
V rolích Gerdy na vás velmi mile zapůsobí Ivanka Korolová, Míša Sejnová a Anna Julie Slováčková, které spolu s Kayi – Davidem Gránským a Janem Kopečným – pro své diváky vymysleli podzimní soutěž.

Pokud natočíte sebe nebo svého kamaráda, jak zpívá píseň Sněhová královna, a nahrávku přidáte na facebook Sněhové královny, můžete vyhrát vstupenky, programy 
a CD z muzikálu. Na pět nejlepších čeká krásný večer se všemi Gerdami a Kayi v luxusní restauraci v Praze. Proto neváhejte, točte a nahrávejte!

Podrobné informace o soutěži a muzikálu najdete ZDE.