"Jednoznačně jsme při tvorbě dramaturgie letošní letní scény vycházeli z diváckého zájmu," řekl Hein. K atraktivitě představení podle něj velmi přispěla i ocenění, která divadlo za tento titul získalo. Milan Kňažko byl za roli Picassa nominován na Thálii, Vilma Cibulková za roli v této hře Thálii dostala.

Představením o situaci, kdy se v roce 1941 v Paříži Picasso ocitá pod dohledem gestapa, letošní letní sezona Ungeltu 18. června začne. Druhým letošním nejúspěšnějším titulem divadla je hra Šest tanečních hodin v šesti týdnech. Je také kusem pro dva herce, tentokrát pro Chantal Poullainovou a Oldřicha Kaisera.

Třetím činoherním titulem bude na Loretě představení Všechno jen do putyk a ženským. Přes 500 let starou baladu Francoise Villona v režii Miroslava Krobota přenášejí do Ungeltu z Violy její protagonisté Vilma Cibulková a Miroslav Etzler.

"Protože uvádíme především komorní hry pro dva herce, jež jsou zejména o manželských, partnerských či obecně mezilidských vztazích, měl jsem před prvním hraním pod širým nebem pochybnosti. Letní nebe možná spíše vyžaduje komedie. Ale divácká úspěšnost obou ročníků hovoří o opaku," uvedl Hein.

V cyklu recitálů nazvaném Marta Kubišová a její přátelé zazpívají na Hradčanech Lucie Bílá, Jiří Korn, Václav Neckář, Yvonne Přenosilová a Helena Vondráčková.

Představení na letní scéně potrvají celé léto až do 19. srpna, jen se dvěma týdenními přestávkami - harmonogram představení je na internetové adrese www.letniscena.cz. Cena vstupenek se odvíjí od titulu a místa sezení a je v rozmezí 230 až 435 korun.