Královnu Annu si v legendárním romantickém příběhu z pera Alexandra Dumase zahraje Ilona Csáková. „Roli v muzikálu jsem přijala z několika důvodu – zaprvé se znovu setkám s týmem tvůrců a kolegů, s nimiž jsem spolupracovala v Kleopatře. Také jsem jako malá docela ráda sledovala všechny filmové Mušketýry. Hlavně se ale těším na ty nádherné kostýmy Romana Šolce, těch si opravdu hodně užiju,“ řekla Csáková, která se bude v připravované roli střídat s Petrou Janů a Radkou Fišarovou. „Momentálně ještě chystám nové album s Pavlem Lochmanem a Honzou Rejentem, s nimiž jsem vyprodukovala jednu ze svých nejúspěšnějších desek Modrý sen. Chci ji posluchačům nabídnout ve stejném období, kdy se představím v roli Královny Anny,“ doplnila zpěvačka.

Novým přírůstkem v muzikálu bude i Bohuš Matuš, který propůjčí tvář Athosovi. „Původně jsem si myslel, že budu hrát d´artagnana, ale ten už je obsazen Alanem Bastienem, Zbyňkem Fricem a Tomášem Berounem – všichni jej dělají výborně. Já se budu v roli Athose střídat s Pepou Vojtkem a Petrem Kolářem, což už samo o sobě naznačuje, že budu muset zpívat trošku rockověji, chraplákem. Snad to nebude ostuda,“ prohlásil Matuš. Hodně času teď bude muset věnovat nácviku šermu, kterého je ve Třech mušketýrech požehnaně. „Šerm asi bude strašlivý průšvih, v Angelice sice trošku s mečem zápolím, ale prý je to oproti Mušketýrům slabý odvar. Od prosince budu muset chodit poctivě na hodiny šermu, abych nedělal klukům ostudu,“ dodal.

Triky a projekce

V novém nastudování hudebního titulu, které bude doplněno o novou sólovou píseň pro Milady a scénku Plancheta a Bonacieuxe v podání Richarda Genzera a Michala Suchánka, se objeví například i Šárka Vaňková, Tomáš Savka či Dušan Kollár. Diváky mají přilákat i černo divadelní triky a nové fantaskní projekce.

Tři mušketýři se do Prahy vracejí po dvou letech. Po úspěšných 350 reprízách v Divadle Broadway se letošního 24. ledna uskutečnila premiéra této „lovestory“ na prknech bratislavské Nové scény. Tam se odehrálo téměř sto vyprodaných představení, na kterých se spolupodílely české a slovenské muzikálové hvězdy. Licence Tří mušketýrů – stejně jako Kleopatry – byla prodána do jihokorejského Soulu.