Koncert: Hm… 
KDY: Od 19
KDE: Kasárna Karlín, Prvního pluku 2, Praha 8
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné do klobouku

Hm… jsou známí svou poet­ik­ou, která spočívá ve svérázných i vážných tex­tech, čas­to i kla­sick­ých autorů (Wolk­er, Gell­ner, Orten…), prove­dených v různých hudeb­ních stylech a okořeněných hudeb­ní­mi vtíp­ky, které pozorné­mu posluchači nemo­hou uni­knout. V pís­ničkách Hm… jsou zas­toupe­ny snad všech­ny mys­litel­né hudeb­ní sty­ly a slo­va si obvyk­le půjču­jí ze slavných bás­ní prověřených dobou.

KinoBus na Zličíně
KDY: Od 28. do 31. srpna od 20.30
KDE: Park Na Prameništi (zastávka MHD Halenkovská), Praha 5
ZA KOLIK: Vstupné zdarma

Pondělí: Top Gun - Maverick
Úterý: Kocour v botách - Poslední přání
Středa: Dobrý šéf
Čtvrtek: Ostrov

Iné Kafe v Ledárnách
KDY: Od 19.45 (otevřeno od 17)
KDE: Ledárny Braník, Ledařská 8, Praha 4
ZA KOLIK: 550 Kč

Slovenská kapela Iné Kafe vydala na konci loňského roku album MADE IN CZECHOSLOVAKIA plné skvělých coverů těch největších pecek československé hudební tvorby, které mají v punkrockovém hávu úplně nový rozměr. Přijďte se přesvědčit a užít si pořádnou show. Kapela se už letos a ani v příštím roce do Prahy nechystá, její koncert v rámci Prague Open Air je tak na dlouhou dobu jediná možnost, jak si ji tady užít!

Sto let je jen začátek: Český rozhlas 1923–2023
KDY: Do 31. prosince, denně kromě pondělí 9-18
KDE: Národní technické muzeum, Kostelní 42, Praha 7
ZA KOLIK: Od 60 Kč, dospělí 280 Kč

Ke stému výročí pravidelného rozhlasového vysílání u nás pořádá Český rozhlas spolu s Národním technickým muzeem výstavu „Sto let je jen začátek – Český rozhlas 1923–2023“. Od slavnostního otevření 17. května 2023 až do konce roku mohou návštěvníci díky různorodým formám poslechu doslova zažít rozmanitost rozhlasové produkce v průběhu uplynulého století. Výstava ale kromě historie představí i aktuální trendy a vyhlídky konzumace obsahu, způsoby jeho příjmu i distribuce

Muzeum fantastických iluzí
KDY: Denně 9-19 (poslední vstup v 18)
KDE: Muzeum fantastických iluzí, Vodičkova 31, Praha 1
ZA KOLIK: Od 179 Kč

Vítejte v magickém světě optických iluzí! Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška má u návštěvníků obrovský úspěch a nyní je nově dvakrát větší a xkrát zábavnější! Staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea, kde si navíc ještě pořídíte parádní a legrační fotky a videa!

Svět medúz 
KDY: Denně 9-21
KDE: OC Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4
ZA KOLIK: Od 170 Kč, dospělí 260 Kč

Svět Medúz vznikl jako zcela unikátní světový projekt, kde se pod jednou střechou prolíná ohromující život medúz s audiovizuálnímí efekty. Na prostoru přes 700 metrů čtverečních najdete 38 akvárií, ve kterých je k vidění přes 30 druhů medúz. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit také na videomaping a unikátní atrakce.

Czech Nature Photo v Troji
KDY: Do 1. října denně 9-19
KDE: Botanická zahrada, Trojská 800, Praha 7
ZA KOLIK: Od 95 Kč, dospělí 180 Kč

Výstava nabídne výběr 32 nejlepších i oceněných fotografií zkušených českých a slovenských fotografů a 12 snímků z juniorské kategorie, jimž se podařilo zachytit jedinečnost rostlin, hub a volné přírody napříč ročníky prestižní soutěže Czech Nature Photo, jejímž cílem je vzdělávat veřejnost a motivovat ji k ochrany přírody, která nenávratně mizí. „Lidé chrání, co znají.“ Takové je motto Czech Nature Photo a Botanická zahrada Praha se s ním ztotožňuje. V rámci výstavy i prohlídky expozic botanické zahrady se i vy můžete přesvědčit, že ochrana přírody má smysl.