Vtípečky Openmic
KDY: 19-22
KDE: Myslíš?, Skořepka 3, Praha 1
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Moderuje Ondřej Cabal. Zúčastnit se může kdokoliv, kdo si chce vyzkoušet stand up. Vítáni jsou i zkušení komici, kteří budou testovat nové vtipy.

Finntroll a Skálmöld ve Futuru
KDY: Od 18
KDE: Futurum music club, Zborovská 7, Praha 5
ZA KOLIK: Od 550 Kč

close Finská kapela Finntroll odehraje v úterý koncert ve smíchovském Futuru. info Zdroj: Obscure zoom_in Finská kapela Finntroll odehraje v úterý koncert ve smíchovském Futuru. Nastražte uši, tvorové z lesů a synové severu přicházejí! Folkmetaloví věrozvěsti Finntroll nikdy nevydávali rok co rok, ale sedmiletá pauza jako u poslední desky „Vredesvävd“ je hodně i na ně. Čekání je však u konce, neb ušatý septet ve společnosti islandských Skálmöld s osobitým viking metalem a finskými pagan melodiky Brymir dojede do Prahy!

Mucha v Lese
KDY: Od 19.30
KDE: Café V lese, Krymská 12, Praha 10
ZA KOLIK: 290 Kč

Brněnská deformace v čele s osobitou retardací vzdají holt pokleslé úrovni legrace a mentální degeneraci tuzemské populace. Vážně a s glancem ale hlavně humorem a tanečními kreacemi potěší srdíčka a peněženky pražských exotů, exotických cizinců a nahodilých kolemjdoucích ztracenců. Boží Mucha po dvou či třech letech opět v Lese, tak seberte se!

Christian Houge: Temple of Light
KDY: Do 20. listopadu 
KDE: Bold Gallery, U Měšťanského pivovaru 6, Praha 7
ZA KOLIK: Vstupné zdarma

close V pražské Bold galerii na vás čeká úchvatná výstava fotografií, kterou připravil norský umělec Christian Houge info Zdroj: Christian Houge zoom_in V pražské Bold galerii na vás čeká úchvatná výstava fotografií, kterou připravil norský umělec Christian Houge Renomovaný norský fotograf Christian Houge připravil speciálně pro pražskou Bold Gallery výstavu Temple of Light. Uvádí zde své dva nové fotografické cykly, v nichž hlavní roli hrají vzácná vycpaná zvířata, lidské ostatky a oheň. Prostřednictvím první série fotografií Residence of Impermanence umělec zkoumá vztah mezi lidstvem a přírodou pálením vysoce ceněných zvířecích vycpanin. Ve druhé sérii Vanitas pracuje se zapálenými lidskými kosti a připomíná vzácnost života.

Svět medúz plný novinek pro děti i rodiče
KDY: Denně 9-21
KDE: OC Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4
ZA KOLIK: Od 170 Kč, dospělí 260 Kč

Svět medúz se dočkal dalšího rozšíření a vylepšení. Cílem změn je zpříjemnění pobytu ve rodinám s dětmi. Ve venkovních střešních prostorách byl vybudován nový Jellyjake park, který je plný tematicky laděných zábavních atrakcí a originálních her pro ty nejmenší návštěvníky, včetně prolézaček, trampolín a skluzavek. Dřívější Bistro Medúz prošlo kompletní rekonstrukcí a stalo se unikátním prostorem plným těch nejmodernějších technologických vychytávek. Čas na občerstvení si tak můžete zpříjemnit například sledováním videomappingové projekce s medúzami, nebo otestovat svůj talent na jednom ze tří nadstandardních multimediálních pláten.

Výstava Klaudie Hlavatá: Obrácený stín
KDY: Denně do 17. prosince
KDE: Galerie Smečky, Ve Smečkách 2091, Praha 1

Samostatná výstava Klaudie Hlavaté (1992) představuje na třicet nejnovějších koláží. V nich autorka zpracovává ambivalentní témata jako je tehdy a teď, dětství a dospělost či intimní a veřejné, jež vytvářejí zvláštní napětí a dobře podtrhují fragmentárnost zvolené techniky. Spolu s kurátorem výstavy Radkem Wohlmuthem se rozhodli jít ještě dále a vystoupit z obrazu do prostoru Galerie Smečky, která svůj dramaturgický plán staví právě na koláži.

Švandovo divadlo: 7 pádů Honzy Dědka
KDY: Od 19
KDE: Švandovo divadlo na Smíchově, Štefánikova 57, Praha 5
ZA KOLIK: Od 420 Kč, online předprodej zde

Populární talk show 7 pádů Honzy Dědka, kde se každý týden můžete těšit na dvě hodiny zábavy se známými a zajímavými osobnostmi. Pořad vznikl počátkem roku 2011 a do dnešního dne se v něm již vystřídalo na 600 hvězdných hostů. Rozhovory vedené publicistou Honzou Dědkem se ještě před uvedením na televizní obrazovky staly doslova fenoménem na YouTube, kde mají dnes k 85 miliónům zhlédnutí a bezmála 140 tisíc diváků pořad pravidelně odebírá!

Egypt: Dar Nilu na Chvalském zámku
KDY: Do 20. listopadu, denně 9-18
KDE: Chvalský zámek, Na Chvalské tvrzi 857, Praha 9
ZA KOLIK: 40-70 Kč

Výstava s názvem Egypt – dar Nilu představí velkorysý náhled do jedné z největších starověkých civilizací, která rozkvétala před 5000 lety na březích afrického veletoku. Její autor slovenský cestovatel a sběratel Ján Hertlík nashromáždil během posledních dvaceti let obdivuhodnou sbírku replik historických předmětů s egyptskou tematikou, které následně uměleckými technikami upravil do podoby originálů. Expozice představí repliky bust panovníků, sochy vládců i bohů. Nebudou chybět nástěnné malby či pohřební nádoby. Na výstavě potkáte také nejkrásnější ženu starověku – Nefertiti a seznámíte se s poklady z Tutanchamonovy hrobky. Výstava provede všemi historickými obdobími starověkého Egypta – od času sjednocení Horního a Dolního Egypta, přes stavbu pyramid, období největšího rozkvětu v Nové říši až po Ptolemaiovské období.

Muzeum fantastických iluzí
KDY: Denně 9-19 (poslední vstup v 18)
KDE: Muzeum fantastických iluzí, Vodičkova 31, Praha 1
ZA KOLIK: Od 179 Kč

Vítejte v magickém světě optických iluzí! Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška má u návštěvníků obrovský úspěch a nyní je nově dvakrát větší a xkrát zábavnější! Staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Vydejte se za jedinečným zážitkem do toho nejzábavnějšího českého muzea, kde si navíc ještě pořídíte parádní a legrační fotky a videa!