Flašinet žije!
KDY: 10-21
KDE: České muzeum hudby, Karmelitská 2, Praha 1 + další místa (více v textu níže)
ZA KOLIK: Zdarma

Festival bude zahájen v 10 hodin koncertem v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, kdy barokní chrám rozezvučí oblíbené skladby klasické hudby. Ve 14 hodin budou na náměstí Na Kampě u Karlova mostu k poslechu improvizovaná vystoupení flašinetářů. Na večerním koncertě, který se bude konat v 19 hodin v Českém muzeu hudby, zazní Pachelbelův Canon in D, Dvořákova Humoreska, Ta naše písnička česká a spousta dalších melodií.

Rodinné jógování ve Stromovce
KDY: 10-11 a 17-18
KDE: Stromovka, Praha 7
ZA KOLIK: 100 Kč

Užijte si rodinné cvičení pod širým nebem každé úterý. „Sraz je u planetária. Vezměte si s sebou podložku na cvičení či deku, pití a popřípadě repelent. Příspěvek je 100 korun na rodinu,“ vzkazuje zájemcům cvičitelka Katka. Akce se koná pouze za příznivého počasí.

Hvězdné léto: Dvě noci na Karlštejně
KDY: 20-21.45
KDE: Letní scéna pod žižkovskou věží, Mahlerovy sady, Praha 3
ZA KOLIK: Od 499 Kč

Komedie jednoho z našich nejlepších současných autorů Petra Kolečka. Velkopaštikář, kosmonaut, zbohatlíci, svatba, hrad a golfové hřiště. A když k tomu všemu přidáte ještě českou manželku, která ve všech manželstvích s boháči všude na světě vždycky dokázala sehnat pravý český knedlík, a okořeníte humorem Petra Kolečka, pak je výsledkem skvělá komedie, která v režii Davida Drábka, stírá s humorem sobě vlastním svět bohatých, ovšem s poněkud nečekaným koncem. Proč ale vlastně ne.

Lukáš Pavlásek: Planeta slepic
KDY: 20-21.30
KDE: Letní scéna Harfa, Českomoravská 2420/15a, Praha 9
ZA KOLIK: 449 Kč

Stand-up speciál, ve kterém se kouknete jaké vyhlídky má naše slavná civilizace. Na závěr dojdete k tomu, že na téhle planetě nakonec přežijí jen slepice. Přijďte se zasmát tomu, co znáte ze života.

Tajemství Tančícího domu
KDY: Denně až do 31. srpna, 10-18
KDE: Galerie Tančící dům, Jiráskovo Náměstí 6, Praha 1
ZA KOLIK: Od 110 Kč

Tančící dům otevírá pro veřejnost své technické zázemí a další nepřístupné prostory včetně nové vyhlídky a vnitrobloku. Symbolicky tak oslaví 30. výročí první myšlenky Václava Havla postavit na nároží Jiráskova náměstí kulturní dům.